Посадовці Дрогобича, Борислава та Трускавця обговорили перспективу співпраці та розвитку Дрогобиччини. ФОТО

0:00 11 Липня 2018

«Дрогобиччина: спільні можливості сталого розвитку міст регіону», — саме цю тему у вівторок, 10 липня, в рамках проекту Київського діалогу під час зустрічі обговорили представники міських рад Дрогобича, Трускавця та Борислава. Ініціатором зустрічі, яка відбулася у Дрогобицькій міській раді, виступив міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Участь у зустрічі взяли міський голова Дрогобича Тарас Кучма, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький, заступник міського голови Борислава Світлана Солоненко, начальник відділу розвитку міста Бориславської міської ради Оксана Балабанська, позаштатний радник міського голови Дрогобича з питань економічного розвитку Володимир Остапенко, начальник відділу ІТ та аналізу Дрогобицької міської ради Станіслав Гайдер, керівник КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка, депутат Дрогобицької міської ради, керівник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала, депутати Львівської обласної ради Юрій Нестор та Василь Масний, депутат Верховної Ради України Богдан Матківський. Зустріч відбулася в межах «Київського діалогу».

В ході тристоронньої зустрічі Володимир Кондзьолка виступив з презентацією, сформованою на основі аналітичних досліджень.

Відтак спершу було презентовано проблеми спільного розвитку Дрогобиччини: – Різновекторність розвитку територіальних одиниць регіону: Дрогобич, Стебник, Борислав- орієнтовані на промисловий розвиток, Трускавець, Східниця- рекреація, лікування, туризм, район- сільське господарство. – Відсутність ОТГ- самоврядних одиниць, у яких механізмами фунціонування є однакові з містами. – Відсутність стратегій розвитку самоврядування територій, як точок спільного дотику. – Відсутність позитивних прикладів регіональної співпраці, наявність містечкового егоїзму.

На основі спільних проблем фахівці КУ «Інститут міста Дрогобича» визначили передумови спільного розвитку Дрогобиччини: – Територіальна близькість. – Спільні трудові, енергетичні, транспортні, медичні, туристичні та рекреаційні ресурси. – Чинна законодавча база міжмуніципальної співпраці. – Наявні джерела фінансування співфінансування такої співпраці.

Відтак, учасникам зібрання було запропоновано можливості спільного розвитку Дрогобиччини на технології спільної вигоди «win-win», зокрема взаємодію та співпрацю на всіх рівнях: – Державному: проекти міжмуніципальної співпраці Державного фонду регіонального розвитку. – Обласному: спільні проекти в обласних програмах, спільна позиція в обласних конкурсах. – Базовому: створення спільних точок розвитку міст, впровадження кластерних моделей регіонального розвитку.

Опісля презентації ключових напрямів спільної діяльності, представникам Трускавця і Борислава було запропоновано підтримати рішення Дрогобицької міської ради, а саме звернення до депутатів Львівської обласної ради з пропозиціями внести зміни до умов конкурсу Проектів місцевого розвитку, зокрема ввести єдиний кваліфікаційний небюджетний внесок (фінансовий та нефінансовий) у розмірі 5 відсотків від загальної вартості проекту для об’єктів комунальної власності та 30% для ОСББ. Відповідне рішення сесія Дрогобицької міської ради ухвалила 5 липня 2018 року. Ознайомитися з текстом звернення можна за посиланням: http://drohobych-rada.gov.ua/deputaty-dmr-zaklykayut-lor-zminy-umovy-konkursu-proektiv-mistsevogo-rozvytku-u-2019-rotsi-ta-vvesty-yedynyj-kvalifikatsijnyj-nebyudzhetnyj-vnesok/ Відповідне звернення розроблялося фахівцями КУ «Інститут міста Дрогобич». Ініціював звернення депутат міської ради Роман Шагала.

Після жвавої дискусії щодо доцільності цього звернення, за пропозицією депутата Львівської обласної ради, Юрія Нестора було прийнято рішення створити робочу групу та провести зустрічі з фахівцями з Львівської обласної ради, в ході яких буде знайдено компромісне рішення.

Щодо основних проектів, які можливі для спільної реалізації — проекти в галузі енергетики, розвитку рекреаційних зон, туризму, впровадження ІТ-технологій, зокрема спільно з проектом “Smart Citizen”  розпочати проект впровадження розумного регіону.

Для юридичного підгрунтя тристоронньої співпраці, за пропозицією депутата ВРУ Богдана Матківського, сторони розглянуть можливість відновлення діяльності Агломерації міст Дрогобиччини.

Щодо подальшої роботи у тристоронньому форматі, то впродовж цього тижня заплановано засідання робочої групи з-поміж представників міських рад Дрогобича, Борислава та Трускавця, а вже наступного тижня робоча група запропонує міським головам бачення та детальні проекти для спільної реалізації.

Зустріч відбулась в межах проекту “Smart Citizen”, що реалізовує в Дрогобичі ГО “Юрій Дрогобич” за підтримки Київського діалогу.

Нагадаємо 17 грудня 2015 року очільники Борислава, Дрогобича, Трускавця, Стебника і Східниці підписали меморандум про співпрацю та виявили бажання працювати на регіональному рівні як одна команда. Сторони домовилися розвивати й зміцнювати співпрацю в галузі туризму, культури, медицини, екології, освіти, правопорядку, транспортного сполучення, водозабезпечення, перероблювання побутових відходів, інших інфраструктурних об’єктів та залучення інвестицій у ці пріоритетні галузі.

Перейти до вмісту