Порядок призначення житлової субсидії
Призначення субсидії відбувається на підставі лише двох документів – заяви та декларації (скасовано необхідність надання довідок про доходи, у тому числі й працюючих осіб).
При цьому запроваджено спрощена форма декларації про доходи і витрати осіб для звернення за субсидією.
Запроваджено принцип призначення субсидії на підставі задекларованих даних заявником про види доходів.
При цьому призначення субсидії відбувається шляхом здійснення запитів до відповідних підприємств, установ та організацій органом соціального захисту.
Скасовано всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій крім здійснення одноразової дорого вартісної покупки (на суму понад 50 тис. гривень):
– наявність у власності двох житлових приміщень;
– наявність у власності двох автомобілів;
– наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні;
– здача в найм житлового приміщення;
– здійснення покупки товарів, робіт та послуг (у тому числі оплата медичних послуг та навчання) на суму понад 10 прожиткових мінімумів;
Встановлено автоматичний принцип надання субсидії на новий період (скасовано необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період у разі відсутності змін).
Порядок звернення за житловою субсидією
1. Кому призначається субсидія
Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні. Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.
Соціальна норма володіння чи користування загальною площею житла встановлені в розмірі 13,65 м2 на кожного зареєстрованого у житлі та додатково 35,22 м2 на домогосподарство, тобто 48,87 м2 на одну особу.
2. Куди і як подаються документи
З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані до місцевого управління праці та соціального захисту населення поштою.
Перелік документів для призначення субсидії
– спрощена заява;
– спрощена декларація про доходи і витрати осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.
Всі інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення.
Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення отримують у порядку обміну між Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, вищими навчальними закладами.
Термін призначення житлової субсидії
Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням.
Для призначення житлової субсидії застосовуються доходи за попередній календарний рік без урахування податку з доходів фізичних осіб або доходів громадян за 3 місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія після надання довідок про доходи таких осіб за зазначений період згідно форм, затвердженими Мінсоцполітики.
Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту населення здійснюють розрахунок субсидії на наступний період автоматично.
Для цього вони збирають необхідну інформацію без звернення громадян і протягом 10-ти днів після отримання інформації приймають рішення щодо призначення (непризначення) субсидії цим домогосподарствам та письмово інформують про прийняте рішення громадян, які зверталися.
Відповідальність заявника за надані відомості для призначення субсидії
Всі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, витрати, що необхідні для призначення житлової субсидії.
У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг) заявник зобов’язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення.
У разі коли через несплату громадянином відповідної частки житлово-комунальних послуг надання субсидії припинено, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.
Сума субсидії перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни повертається ним.
За консультацією та довідковою інформацією звертатися в управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради щоденно (без обідньої перерви)
8.00 – 17.00 год., п’ятниця 8.00 – 1545 год. (каб. № 8, 9, 11)
Наша адреса:
82100, Україна, Львівська обл., м. Дрогобич, пл. Ринок, 1, УП та СЗН Дрогобицької міської ради
E-mail: [email protected]
Телефони гарячої лінії:
3-57-80, 41-06-14