Понад 500 учасників взяли участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Роду нашого розмай»
В суботу, 18 травня, у Дрогобичі відбувся Всеукраїнський фестиваль «Роду нашого розмай». Задля участі в конкурсі до Дрогобича прибуло більше двох десятків колективів з Львівщини та Івано-Франківщини. Загалом участь у заході взяли понад 500 учасників, які представляли Калуш, Новий Розділ, Дрогобич, Стрий, Самбір, Стебник, смт. Підбуж, села Нагуєвичі, Верхній Дорожів, Вороблевичі та ін.
Організатором фестивалю є Народний дім імені Івана Франка та управління культури і розвитку туризму. Фестиваль проходить за підтримки міського голови Тараса Кучми, який традиційно відкрив захід та побажав учасникам вдалих виступів та нових здобутків на мистецькій ниві.
«Цей захід має важливе значення для формування менталітету і розвитку творчих талантів наших дітей. Я радий відзначити, що цей фестиваль став для нашого міста доброю традицією і цьогоріч ми вже вшосте приймаємо талановиті творчі колективи з різних міст та сіл України» – наголосив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
Виступи учасників тривали більше п’яти годин. Відтак колективи представили на сцені по кілька номерів. Конкурсні номери оцінювало висококваліфіковане журі: кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва ДДПУ ім. Івана Франка – Петро Фриз, головний балетмейстер Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю України «Верховина» – Василь Кулаківський, заслужений артист України, хореограф, балетмейстер-постановник вокально-хореографічного ансамблю «Панночка» м. Львів – Володимир Городиський.
Глядачі бурхливими оплесками підтримували кожен номер. Загалом їх було 54 і всі вони були виконані з високою майстерністю. Учасники демонстрували різноманіття костюмів, сучасні та класичні пісні та музику, які лягали в основу танцю.
Начальник управління культури та розвитку туризму Володимир Ханас, вручаючи нагороди керівникам колективів, відзначив їх високу майстерність і побажав успіхів у подальших творчих здобутках.
Атмосфера залу була настільки чудовою і дружньою, що після закінчення фестивалю ніхто не хотів розходитися, діти разом фотографувалися, ділилися позитивними враженнями та гарним настроєм.
Це ще раз стверджує, що таланти української землі ніколи не вичерпаються і не зникнуть, а будуть розвиватись і рости разом з нашою державою – переконані організатори.