Поєднали приємне з корисним: у Дрогобицькому науковому ліцеї імені Б.Лепкого відбувся «Науковий променад»

17 Листопада 14:39

Пізнавали вершини наук через цікаві квести, долучались до творчих та технічних експерементів, досліджували 3D друк, сферу ІT-технологій, продавали домашні смаколики – усе це можна було побачити та спробувати на масштабному заході, який 17 листопада організував Дрогобицький науковий ліцей імені Б.Лепкого. Захід носив назву «Науковий променад» та згуртував до науково-дослідницької роботи не лишень учнів Ліцею імені Б.Лепкого, але й школярів із навчальних закладів міста та територіальної громади. Запрошеними гостями заходу, які ознайомлювали ліцеїстів із фізико-математичними точними науками та цікавими фактами були викладачі Дрогобицького педагогічного університету імені І.Франка.

Від імені керівництва міста на науково-пізнавальний захід завітали заступник міського голови Дрогобича з гуманітарних та соціальних відносин Юрій Кушлик, керівник відділу освіти ДМР Роман Грицай, депутати міської ради та директори навчальних закладів Дрогобицької громади.

Дійство стартувало із просторого холу навчальної установи. Тут розгорнули локації із науковими дослідами та цікавими експериментами. Зокрема, школярі мали змогу долучитися до дослідів STEM-лабораторії навчального закладу: роздивлялися в мікроскоп дрібні елементи, експериментували із різними речовинами тощо. Творчі та креативні ліцеїсти мали змогу спробувати свої сили в ліпці із глини та гіпсу. Чимало школярів досліджували та спостерігали за майстер-класом із 3D друку.

Активно долучились до променаду і учні молодших класів. Спільно із батьками та педагогами юні школярі подбали про благочинну ярмарку, на якій були представлені вироби ручної роботи: домашні смаколики та солодощі, прикраси із бісеру та каменю. Вилучені із ярмарки кошти скерують на допомогу нашим воїнам.

Допоки на першому поверсі Ліцею експериментували та торгували домашніми смаколиками – у кабінетах навчальної установи учні різних класів були залучені до низки цікавих майстер-класів та квестів. Зокрема, квестів на історичну тематику, математичні знання, біологічні навички, хімічні тощо. Паралельно, проводили майстер-клас «Розв’язання завдань на дошці Padlet», майстер-клас з використання сервісу Kahoot, майстер-клас «Куточок оптичних ілюзій», майстерку «Подорож у країну ФБХ», наукові експерименти «Науки про Землю», майстерку «Створення дизайну приміщень», наукову майстерку «Один день із життя дрогобичан», майстер-клас «Еволюція комп’ютерів. Можливості та практичне застосування ШІ» та майстер-клас «Торговельна марка: способи реєстрації».

Усі майстерки та наукові експерименти у Ліцеї тривали впродовж дня.

Додамо, віднедавна уроки комп’ютерної грамотності в Науковому ліцеї імені Б.Лепкого проходять змістовніше – завдяки партнерам із Німеччини Ліцей та ще дві навчальні установи Дрогобицької громади отримали планшети для учнів та інтерактивні дошки.

Перейти до вмісту