Подякували воїнам та меценатам: у Дрогобичі з нагоди Дня ЗСУ вручили відзнаки захисникам, благочинцям та президенту Битома Маріушу Волошу

7 Грудня 11:41

Віддали шану полеглим захисникам та відзначили кращих воїнів та меценатів Дрогобицької громади. З нагоди Дня Збройних сил України у Дрогобичі відбувся патріотичний захід у Народному домі імені І.Франка. Захисників нагородили відзнаками та подякували за мужність і героїзм, який вони щоденно демонструють, боронячи кордони нашої держави.

Дійство розпочали Гімном України та хвилиною мовчання за полеглими захисниками. На захід запросили військовослужбовців, членів їхніх родин та меценатів, які систематично підтримують та забезпечують воїнів усім необхідним – від продуктів харчування до амуніції та техніки, необхідної для успішного виконання бойових завдань.

Також на захід завітало керівництво громади на чолі із міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою. Спеціальним гостем урочистостей був президент міста-побратима Битом (Польща) Маріуш Волош, громада якого систематично підтримує місто Котермака та внутрішньо переміщених осіб.

Слова вдячності мужнім українським військовим від імені Дрогобицької громади висловив міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Очільник громади відзначив, що сьогодні українські воїни – гордість нашого народу, головний біль кремля. Адже немає жертовнішої справи, ніж взяти до рук зброю для захисту своєї країни, родини, дітей та матерів.

Сьогодні війна забирає кращих синів та дочок України – цвіт нації. Московити вчергове зазіхнули та захотіли знищити дух українського народу, але цього ніколи не буде, бо ворог глибоко помилився, помилився в тому, що може поставити на коліна українців – ми мужні, ми нескорені ми непереможні. І наші воїни це доводять щоденно на лінії фронту. Сьогодні ми відзначаємо день ЗСУ. Але це свято не лишень мужніх військових, але й меценатів та благочинців, усіх тих, хто підтримує військових та робить усе для того, щоб спільно наблизити нашу перемогу. Низький уклін вам, славні воїни української армії, за вашу силу, незламність, самопожертву та героїзм. Вічна пам’ять усім, хто смертю хоробрих поліг на полях бою за Україну, – звернувся до присутніх міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Кульмінацією дійства було вручення нагород та відзнак військовослужбовцям та меценатам. Так, відзнаку «За заслуги перед містом» вручили полковнику, командиру 15 окремої бригади артилерійської розвідки «Чорний ліс» Сухопутних військ – Олександру Попову. Нагороду отримала його дружина та донька, оскільки військовий виконує бойові завдання.

Аналогічну відзнаку вручили і заступнику командира 15 окремої бригади артилерійської розвідки «Чорний ліс» Сухопутних військ, полковнику Олександру Смаглію. А також старшому водієві автобуса першого патрульного відділення, першого патрульного взводу патрульної роти м. Дрогобича військової частини 3002 – сержанту Михайлу Дудяку. За деяких військових нагороди отримали їхні побратими.

Відзначили і меценатів, які підтримують військових та закривають щоденно їхні важливі потреби. Так, відзнаку «За меценатство та благодійність» вручили директору ТзОВ «Блюм Україна», стебничанину Юрію Нестору, а також дрогобичанину Андрію Яніву, який майже 40 років працював в житлово-комунальній службі Дрогобича.

Особливу відзнаку «Почесного громадянина міста Дрогобича» того дня отримав і президент міста Битом Маріш Волош. Нагороду вручив міський голова Дрогобича Тарас Кучма. За словами очільника громади – місто Битом та його громада однією з перших почала скеровували гуманітарні вантажі допомоги у місто Котермака із початком повномасштабного вторгнення – це були і карети швидкої, які рятували воїнів на лінії фронту і медикаменти, і генератори, і одяг та продукти харчування для ВПО, побутова техніка та будівельні матеріали для спорудження житла для переміщених осіб, а також прийом внутрішньо забезпечених осіб та забезпечення їх усім необхідним. Допомога надходить і до сьогодні.

Я розчулений та сердечно дякую Вам за таку важливу для мене відзнаку. Відколи ми стали товаришувати містами я спільно із Вами тішусь, коли ви радієте і плачу, коли ви плачете. Відколи я вперше приїхав до Дрогобича, пізнав це місто, я з вами 365 днів у році. Ваш запеклий ворог – сьогодні і наш ворог. Мужні українські воїни сьогодні стоять на захисті всього цивілізованого світу та його цінностей. Та допомога, яку ми скеровуємо Вам – лиш невелика частинка нашої вдячності та підтримки для Вас за ваш героїзм та подвиг кожного свідомого українця, – наголосив президент Битома Маріуш Волош.

Доповненням до усіх нагород та відзнак стали патріотичні музичні композиції, які цього дня виконали – Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина», Муніципальний камерний хор «Легенда», ТЕТ-квартет та  скрипалька Надія Летнянка.

Додамо, також 6 грудня біля Народного дому для малечі організували загальноміську зустріч із Миколаєм та засвітили вогні на міській ялинці.

Перейти до вмісту