Податок на нерухоме майно, порядок нарахування та сплати

7:59 29 Червня 2023

Дрогобицька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує громадянам, що в Україні  передбачена щорічна сплата податку на нерухоме майно власниками квартир та будинків.

Щороку власникам нерухомого майна нараховується податок, який встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування та типів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. (п.266.5.1. Податкового кодексу України).

Для нарахування податку використовуються дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, держателем якого є Міністерство юстиції України, або оригінали відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості. При цьому нерухомість, зокрема, квартири,  дачі, приватні будинки, кімнати в приватній власності – підлягають оподаткуванню, а саме, якщо загальна площа квартири складає понад 60 кв. м, а житлового будинку — понад 120 кв. м, а якщо у власності декілька об’єктів житлової нерухомості, то податок сплачується за умови перевищення площі 180 метрів. За наявності у власності платника податку об’єкта житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної  чи  юридичної особи, загальна  площа  якого  перевищує  300 кв.  метрів (для квартири) або 500 кв. метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 грн. на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Після нарахування податку, податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку, обчисленого згідно норм Кодексу, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку до 1 липня року, що настає за базовим податковим роком. Податкове зобов’язання з податку сплачується фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

В яких випадках та за який період податок на нерухомість не нараховується:

– за 2021 та 2022 податкові роки не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно за об’єкти житлової нерухомості (у тому числі їх частки), які належать фізособам та розташовані на тимчасово окупованих територіях, на територіях, де ведуться бойові дії.     Також податок не нараховується за об’єкти житлової нерухомості, що стала непридатною для проживання у зв’язку з військовою агресією рф.

– за період з 1 березня по 31 грудня 2022 року не нараховується та не сплачується податок на нерухомість за об’єкти житлової нерухомості (у тому числі їх частки), які належать юридичним особам та розташовані на тимчасово окупованих територіях, на територіях, де ведуться бойові дії. Також податок не нараховується за об’єкти житлової нерухомості, що стала непридатною для проживання у зв’язку з військовою агресією рф. – тимчасово (з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан), не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно за об’єкти житлової нерухомості (у тому числі їх частки), які  розташовані на тимчасово окупованих територіях та на територіях, де ведуться бойові дії. Також податок не нараховується за об’єкти житлової нерухомості, що стала непридатною для проживання у зв’язку з військовою агресією рф.

Дрогобицький сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління

Головного управління ДПС у Львівській області

 

Перейти до вмісту