Підтримка воїнів: понад 90 тисяч гривень вдалось виручити від продажу смаколиків на гастрономічному фестивалі «Газдиня Фест»

11:38 9 Січня 2024

4 січня у Дрогобичі втретє відбувся фестиваль галицького різдвяного печива та традицій «Газдиня Фест». Понад 30 колективів-учасників із різних куточків Дрогобицької громади цьогоріч представили на осуд компетентного журі свої смаколики – пампушки, струцлі, пляцки, тістечка, не забули й про головний символ свят – кутю та оригінальні українські канапки і напої.

Господині представляли освітні та культурні заклади міста, управління та відділи Дрогобицької міської ради, а також Народні доми територіальної громади.

Усі різдвяні частування на фестивалі можна було не лишень скуштувати, але й придбати і тим самим скласти донат в підтримку ЗСУ.

Серед членів компетентного журі фесту цьогоріч була українська акторка, телеведуча та громадська активістка Римма Зюбіна.

Як розповіла Леся Татарська, засновниця фестивалю, керівник відділу культури та мистецтв – від продажу різдвяних смаколиків на «Газдиня Фест» вдалось виручити 90 135 грн. Ці кошти будуть скеровані на потреби українських захисників. Є бачення придбати дрони.

Мета гастрономічного фестивалю «Газдиня Фест» – пропагувати смачну галицьку випічку та об’єднати територіальну громаду спільною ідеєю в час свят: різдвяним духом, який попри війну маємо примножувати та спільно із нашими традиціями передавати підростаючим поколінням. Також головною метою дійства є збір коштів на підтримку наших воїнів. Оскільки, бачимо, як останнім часом важко відбуваються збори на потреби воїнів. Завдяки фестивалю ми за один день акумулювали понад 90 тис.грн. Ці кошти допоможуть закрити потреби наших захисників, – коментує Леся Татарська.

Доповненням до смачної різдвяної випічки фестивалю були колядки та віншування від творчих колективів міста та громади.

Також на основі смачних рецептів газдинь фестивалю у Дрогобичі мають намір видати самобутню книгу оригінальних смаколиків різдвяного печива.

Кульмінацією дійства було визначення переможців смачного фестивалю. Кращих газдинь фесту обрали в кількох номінаціях: найкраща господиня 2024 року – Дрогобицький науковий ліцей імені Б.Лепкого, найкреативніша господиня – Центральна міська бібліотека імені В.Чорновола, найщедріша газдиня – Гімназія №8, газдині глядацьких симпатій – представниці Народних домів сіл Лішні та Дережич. Подарунковими сертифікатами від членів журі були відзначені окремі  учасники гастрономічного фестивалю.

Перейти до вмісту