Підтримка тих, хто переживає втрату близької людини: у Дрогобичі відбулась зустріч з сім’ями полеглих захисників

13:19 2 Квітня 2024

Десятий рік поспіль Україна хоробро чинить опір російським загарбникам та відстоює свої кордони. Однак у протистоянні з окупантом, наша держава втрачає кращих синів та дочок, які стали на захист рідної землі. У Дрогобицькій громаді підтримують сім’ї, які втратили найрідніших у цій боротьбі під час організації прощання, створюють заходи для збереження пам’яті про воїнів. Однак, завжди залишаються питання, які болять рідних.

У неділю, 31 березня, відділом соціально-психологічної, правової підтримки та взаємодії з захисниками, захисницями та членами їх сімей організовано чергову зустріч із сім’ями полеглих захисників Дрогобицької громади.

Насамперед усі присутні на Алеї пам’яті вшанували полеглих Героїв, які віддали свої життя за територіальну цілісність України. Відтак зустріч продовжили у Молодіжному центрі «Під КОЦом».

На зустрічі були присутні священник УГКЦ Іван Ковба, психологи Андрій Зимянський та Ірина Шустова, заступник голови ГО ВСВ АТО «Дрогобиччина» Андрій Манько, які об’єднали свої сили, щоб надати підтримку тим, хто переживає втрату близької людини.

Запрошені мали можливість поділитися думками, емоціями, переживаннями та спогадами про своїх рідних. Отець Іван дав духовні настанови спрямовані на відновлення внутрішнього спокою та підкреслив важливість духовних практик – молитви, читання Святого Письма, сповіді та причастя, як способу підтримки та зцілення людини, яка живе тілом, душею і духом.

Андрій Зимянський поділився досвідом роботи з психотравмою та зосередив увагу на важливості розуміння, прийняття та вираження власних емоцій та почуттів. Відтак Ірина Шустова, у свою чергу, пояснила суть діяльності психолога, психотерапевта та психіатра, відзначивши, що кожен із них має свої особливості та специфіку допомоги.

Ця зустріч стала не лише місцем обміну досвідом і підтримки, але й виявилася дуже вагомою для духовного, морального, психологічного відновлення та сприяла процесу самопізнання та заглиблення у внутрішній світ людини.

Вона підкреслила важливість співпраці між духовенством та психологами при допомозі людям у складних життєвих ситуаціях. Важливо зрозуміти, що поділ особистого горя з кимось іншим робить його менш важким, тому таке спілкування сімей полеглих героїв буде вирішальним у їх духовному, моральному та психологічному зціленні.

На завершення присутні вирішили зустрічатися надалі та висловили пропозиції щодо створення громадської організації. Це свідчить про важливість спільності для подолання труднощів і підтримки одне одного.

Перейти до вмісту