Підтримали місцевих літераторів: «Під КОЦом» презентували дитячу книгу дрогобицької авторки Світлани Лінинської

16:00 18 Березня 2024

Цими вихідними у Дрогобицькому культурно-освітньому центрі імені Івана Франка, де віднедавна функціонує сучасний молодіжний центр «Під КОЦом», відбулась чергова літературно-мистецька подія. Тут презентували дитячу книгу, авторства дрогобичанки Світлани Лінинської, з ілюстраціями дрогобицької художниці Марії Гром-Вурловської.

Захід відбувся за ініціативи комунального закладу «Дрогобицький культурно-освітній центр ім. І. Франка» Дрогобицької міської ради та Гімназії №5 імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, в суботу, 16 березня.

Книга «Пан Сирник і подвійна паска» написана для дітей віком від 5 років. Авторка книги, дрогобицька письменниця Світлана Лінинська та ілюстраторка Марія Гром-Вурловська подарували читачам якісну, яскраву друковану роботу, у якій дивовижним чином переплетені галицькі традиції, українська культура, а дитячий персонаж Пан Сирник, добре знайомий малечі з попередньої книги авторки «Пан Сирник і різдвяний пампушок», сповнений добра та пахне рідною домівкою.

На захід завітала директор гімназії №5 Леся Подобінська, завідувач з виховної роботи гімназії Анна Котенко та педагог Наталія Сирватка. Керівниця гімназії виступила з вітальним словом та закликала усіх присутніх читати та надихатися літературним словом, виховуючи наших дітей справжніми патріотами, а також відзначила високий естетичний рівень книги!

Модератором заходу виступила керівник КОЦу Марія Супрун.

Завдяки плідній співпраці Молодіжного центру «Під КОЦом» та керівництва гімназії №5 вийшло затишне сімейне та по-домашньому гостинне свято української дитячої книги. Діти разом з батьками, педагогами та авторами спілкувалися у невимушеній атмосфері, смакували домашню випічку та мали змогу придбати цікаву книгу.

Підтримав захід Тарас Шеремета, співорганізатор книгарні Book Store Nova, видавець і популяризатор української книги.

Присутні на презентації мали змогу послухали уривки із книжки, дізналися, як створювалися ілюстрації, послухали пісню про пана Сирника і погралися у гру «Смачна пасочка». Гості змогли поринути у захопливу казку, скуштувати смачну паску та весело провести час.

Чистий четвер — особливий день для пана Сирника. Адже цього дня він – найкращий пекар містечка Ясного – пече паски. Найрізноманітніші – і з родзинками, і з лимонними цукатами, і з мускатним горіхом, і сирні, й вершкові, ба навіть із шафраном. А особлива гордість пана Сирника — велика паска, якою на Великдень пригощатимуться всі мешканці містечка! Звісно ж, вона вийшла на славу – але проблема в тому, що, замішуючи тісто, пан Сирник водночас розповідав дівчинці Орисі про важливість математики. А з математикою жартувати годі!

Світлана Лінинська – письменниця. Народилася 17 березня 1983 року в Трускавці. У 2000 році вступила до Дрогобицького державного педагогічного університету. Сьогодні працює вихователем. Упродовж кількох років була дописувачем у місцевій газеті «Жива вода». Є авторкою серії книг про пана Сирника та мамою двох діток.

Марія Гром-Вурловська – художниця. Народилася 7 листопада 1993 року у Дрогобичі. Є авторкою ілюстрацій до серії книг Світлани Лінинської про пана Сирника. Має вищу педагогічну освіту. Є мамою двох маленьких синів.

Організатори висловлюють вдячність керівництву гімназії №5 імені Героя України Сергія Кульчицького, педагогам, дітям та авторам книги, адже цей захід був наповнений добротою, щирістю, любовʼю до України та наших традицій. Та нагадують – КОЦ обʼєднує молодь та популяризує українську книгу, адже це важливо для нашої перемоги!

Книгу можна придбати у Дрогобицькому культурно-освітньому центрі ім. І. Франка та книгарні Book store nova.

Партнерами та співорганізаторами події  виступили Дрогобицька міська рада, управління культури та розвитку туризму, гімназія №5 імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького та книгарня Book Store Nova.

Перейти до вмісту