Підтримка ВПО та нові проекти у громаді: у Дрогобич завітали представники БФ «Право на захист» та неурядової організації Peace Winds Japan
Налагодження партнерської співпраці із Японією та всебічна підтримка ВПО у Дрогобицькій громаді – у ці дні в місто Котермака із робочим візитом завітав представник японської неурядової організації Peace Winds Japan (PWJ) спільно із представниками БФ «Право на захист». Серед присутніх: Артем Беднарський, Катерина Антонова, Дмитро Іванок (PWJ), а також депутатка обласної ради, керівник проєкту Мирні Вітри Японії – Іванна Герус.
Так як БФ «Право на захист» із початком повномасштабного вторгнення активно сприяє Дрогобичу в підтримці ВПО – під час зустрічі із міським головою Тарасом Кучмою та керівником Управління соціального захисту населення ДМР Іваном Терлецьким обговорили стан справ у Дрогобицькій ТГ із забезпечення потреб переміщених осіб, умовами їхнього проживання та відкритими наболілими питаннями.
Найперше почесних гостей очільник Дрогобича Тарас Кучма поінформував про стан спорудження житла для ВПО у місті та громаді. Один із проектів, який дозволив забезпечити 32 сім’ї переміщених осіб сучасними оселями місто реалізувало – під кінець минулого літа у Стебнику здали в експлуатацію капітально відреставрований чотирьох поверховий будинок. На стадії завершення спорудження житла для переміщених осіб у Дрогобичі – це каркасно-модульний будинок для 12 сімей.
Так як Дрогобич із перших днів повномасштабної війни активно приймав переміщених осіб, у наше місто їх прибуло понад 20 тисяч. Станом на сьогодні у нас мешкає – понад 11 тисяч осіб. Із цієї кількості – 3,5 тисячі це діти. Також зауважу, що серед ВПО, які мешкають у нашій громаді третина це особи похилого віку та люди з інвалідністю. Вони потребують особливої підтримки та допомоги.
Серед усіх мешканців із числа ВПО ми проводили анкетування і понад 7 тисяч осіб зазначили, що втратили повністю або ж частково свої рідні оселі та готові мешкати в нашій громаді. Тому забезпечення гідних умов життя та підтримка таких осіб – один із пріоритетних напрямків нашої роботи станом на сьогодні, – підкреслив Тарас Кучма.
Також очільник громади акцентував увагу на тому, що окрім виплат грошових допомог переміщеним особам, якими опікується Управління соціального захисту населення ДМР та забезпечення їх гідними умовами проживання – Дрогобич надає і якісну освіту дітям із числа ВПО, які влаштовані на навчання в місцеві садки та школи. Окрім цього, із війною Дрогобич прийняв й релокований бізнес – це понад 20 підприємств. Однак, є і проблемні питання – це забезпечення робочими місцями осіб із числа ВПО, охоплення усіх якісною медичною допомогою та забезпечення школярів із ВПО необхідною технікою – планшетами та ноутбуками.
Завдяки численним міжнародним фондам та містам-побратимам із різних куточків світу Дрогобич, наразі, активно отримує допомогу – це і продукти харчування для ВПО, одяг, засоби гігієни, медикаменти та мінімальна техніка – серед якої і планшети для дітей. Однак, місто і надалі готове до всебічних діалогів із міжнародними фундаціями щодо подальшої підтримки ВПО, бо люди, які пережили жахіття війни заслуговують гідних умов життя.
Ми щиро вдячні за численну допомогу БФ «Право на захист», а також і представникам неурядової організації Peace Winds Japan (Японія), які сьогодні завітали до нас. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю із вашими фундаціями. Бо тільки разом можемо давати гідну відсіч ворогу та реалізовувати потрібні проекти в підтримку ВПО у Дрогобицькій громаді. Планів та ідей у нас багато – це і подальші адресні підтримки переміщених осіб, забезпечення гідних умов для інвалідів з числа ВПО, підтримка дітей. Тож сподіваємось на допомогу від наших партнерів із благодійних фондів та налагодження ще тісніших зв’язків із Японією, – наголосив Іван Терлецький.
На завершення зустрічі гостям вручили подячні грамоти за допомогу Дрогобичу, який спільно із благочинними фундаціями долає непрості виклики часу.