Підтримка ВПО: Благодійна організація «МФОЗНС «Регіон Карпати»» Neeka має намір реалізувати просвітницько-навчальні проєкти для переміщених осіб Дрогобича

10:30 20 Жовтня 2023

Підтримка ВПО, місць де вони тимчасово мешкають та реалізація проєктів, які скеровані на розвиток та активне дозвілля переміщених осіб – ці та інші теми порушили під час робочої зустрічі міського голови Дрогобича Тараса Кучми, заступника з гуманітарних та соціальних відносин Юрія Кушлика із Андрієм Мирончуком, начальником відділу з супроводу притулків БО «МФОЗНС «Регіон Карпати»» Neeka.

На початку бесіди Андрій Мирончук поінформував, як їхня БО активно уже понад рік часу підтримує внутрішньо переміщених осіб, які мешкають в Дрогобичі. На потреби переміщених осіб скеровано понад 1 млн.грн. У новому році БО теж має намір всіляко підтримувати осіб з числа вимушених переселенців та допомагати їм із облаштуванням побуду, навчання дітей тощо.

Окрім цього БО «МФОЗНС «Регіон Карпати»» Neeka має намір реалізувати три важливі проєкти на території Дрогобицької ТГ для переміщених осіб.

Зокрема, проект із відкриття своєрідного класу із курсами комп’ютерної грамотності для осіб з числа ВПО. В межах проєкту запланована закупівля 60 комп’ютерів, а також меблів – стільців, столів та проведення ремонтних робіт цього приміщення. У проєкті важлива підтримка органу місцевого самоврядуванні – потрібне приміщення під реалізацію даного проєкту – наголосив Андрій Мирончук.

Другий проєкт – створення кімнат для людей літного віку, які будуть обладнані м’якими меблями та телевізорами. Це будуть своєрідні місця, де люди поважного віку зможуть зустрічатися, обговорювати різні теми та комунікувати між собою. Також у планах є облаштування кімнати із тренажерами.

Третій проєкт – це відкриття спеціальної кімнати для подолання гендернозумовленого насильства

Також БО готова допомогти релокованому бізнесу, зокрема сприяти облаштуванню своєрідного навчального центру для підвищення кваліфікації та навчання молодих спеціалістів.

Тарас Кучма запевнив, що Дрогобич готовий підтримувати реалізацію всіх позитивних починань в місті, які скеровані на підтримку ВПО та облаштування нових просторів для їхнього розвитку, комунікації та навчання.

– З перших днів війни Дрогобич прийняв понад 20 тис. внутрішньо переміщених осіб, сьогодні у громаді мешкає близько 10 тис. ВПО. Дрогобич робить вагомі кроки в підтримці осіб, які постраждали через війну – це і виплата державних нарахувань, це прийом і розподіл гуманітарної допомоги від міжнародних фундацій. Окрім цього, Дрогобич успішно реалізовує проєкти із спорудження житла для ВПО – здано 32 квартирний будинок у Стебнику, на черзі відкриття модульно-каркасного будинку у Дрогобичі та спорудження нового житла для переміщених осіб у нашому місті. Радо вітаємо і вашу фундацію, яка підтримує ВПО Дрогобича та готова сприяти їхньому комфорту та навчанню, – наголосив Тарас Кучма.

Перейти до вмісту