Підтримка економіки України через залучення польського бізнесу: у Дрогобичі презентували проєкт «Польський сервіс відбудови України»

16 Серпня 17:16

У Дрогобичі представили польський проєкт з підтримки інвестування в Україну, який охоплює вісім областей, включаючи Львівську. Мова іде про проєкт – «Польський сервіс відбудови України». 16 серпня презентацію проєкту у мерії міста здійснила координатор Контактного пункту Олена Гуменюк. На зустрічі були присутні міський голова Дрогобича Тарас Кучма, перший заступник Роман Бейзик, керівниця Управління інвестицій та економічного розвитку Леся Лазунда та представник КУ «Інститут міста Дрогобича» Тарас Перхун.

Як зазначила Олена Гуменюк головна ціль польського проєкту – допомога у відбудові України шляхом економічного розвитку, а саме шляхом посилення польсько-української співпраці в плані бізнесу та залучення до процесу відбудови польських компаній. Проект одночасно реалізовують у 8 областях – Львівщина, Івано-Франківщина, Волинь, Рівненщина, Хмельниччина, Вінниччина та інші області.

Польський бізнес до війни орієнтувався більше на ринок Німеччини та країни Європейського союзу. Для поляків Україна нова в питанні ведення бізнесу. Однак кроки в цьому напрямку польські бізнесмени готові робити і таким чином сприяти відбудові України та підтримці її економіки. Найбільшим партнером цього проекту є одна з великих бізнес асоціацій Польщі – це Спілка Роботодавців і Підприємців. Вони володіють розгалуженою мережею інформації і через них ми можемо подавати і реалізовувати різні проекти, – зазначила Олена Гуменюк.

Відтак гостю цікавило, як Дрогобицька міська рада сприяє залученню інвестицій в громаду, скільки релокованих підприємств налічує, розвиток яких галузей є затребуваним в регіоні та як здійснюється супровід інвесторів.

За твердженнями міського голови Дрогобича Тараса Кучми – із початком повномасштабного вторгнення у Дрогобич релокувало 18 підприємств. Однак, деякі із них уже повернулись у рідні міста, які вже є деокуповані.

Також за словами Тараса Кучми – у Дрогобичі на стадії спорудження індустріальний парк – він стане майданчиком, який об’єднає бізнес різних рівнів та напрямків. А також тут відкриті до співпраці із інвестором та цікавими бізнес проектами, особливо із польської сторони.

Польща однією з перших одразу після повномасштабного вторгнення почала скеровувати допомогу у Дрогобич – це були і карети швидкої допомоги, і ліки, і продукти харчування, і будівельні матеріали для житла ВПО та багато іншого. Допомога надходить і до сьогодні. Тому залучення польського бізнесу в плані відбудови нашої економіки та підтримки в такий спосіб України – ми радо вітаємо. Зі своєї сторони додам – повний супровід інвесторам та ефективним бізнес-проектам ми гарантуємо, – зазначив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Представники Управління економічного розвитку та інвестицій зобов’язались надати Олені Гуменюк наявну інформацію про інвестиційні ніші, які можна розвивати у межах Дрогобицької територіальної громади.

Перейти до вмісту