Підсилюють гуманітарну місію громади: Дрогобич відвідали представники Карітасу та Агенції з розвитку співробітництва Італії
Від початку повномасштабної війни, Дрогобицька громада розпочала активну діяльність в напрямку прихистку внутрішньо переміщених осіб, підтримки сил оборони України, а згодом – реабілітації воїнів та відновленні ментального здоров’я.
Завдяки налагодженій співпраці з міжнародними фундаціями, благодійними фондами та організаціями, громаді вдається реалізовувати важливі проєкти та підтримувати людей, які зараз перебувають у складних життєвих обставинах.
Однією з таких організацій є Карітас, який розгорнув потужну роботу в напрямку підтримки людей та реабілітації воїнів.
Сьогодні Дрогобич відвідали представники Карітасу Італії, а також італійської агенції співробітництва у галузі розвитку (AICS) та CUAMM – ще однієї гуманітарної організації, яка десятки років працювала для підтримки африканських країн. Після повномасштабного вторгнення росії на терени України, організація змістила пріоритет в роботі та скерувала зусилля на підтримку українців у боротьбі з ворогом.
Гостей прийняв міський голова Дрогобича Тарас Кучма та його перший заступник Роман Бейзик. У зустрічі взяли участь адміністративна директорка БФ «Карітас» Галина Космін, голова Комісії Душпастирства Тверезості УГКЦ СДЄ та духівник «Назарету» отець Василь Білас та директор реабілітаційного центру «Назарет» Віктор Романчук.
Тарас Кучма ознайомив гостей з роботою, яка ведеться у громаді та партнерськими відносинами, які місто вибудувало з низкою організацій для підсилення гуманітарних ініціатив.
Ми об’єднуємо зусилля з іншими організаціями, щоб разом надавати більше важливих послуг. На жаль, багато хто думає, що війна йде лише на передовій. Але насправді, війна відчутна в кожному куточку України. Це велике навантаження, яке несе кожне місто, кожна громада. Однак ми продовжуємо цю роботу, в тому числі завдяки вам, бо переконані, що на таких громадах, як наша, які зберегли інфраструктуру та можуть працювати на зміцнення економіки – має триматись наша країна”, – наголосив міський голова Тарас Кучма.
Серед тем, які вдалось обговорити, був фокус діяльності громади, реабілітація воїнів та людей, які постраждали від війни, прогнозована зміна перспектив та потреби громади в ближчому часі.
Наслідки війни ми відчуваємо під час війни і не менше їх буде після війни. Згідно з офіційною статистикою, вже 400 тисяч українських воїнів мають інвалідність. Це великий виклик. Хто буде працювати з ними? Де взяти стільки підготовлених людей, обладнання та інших необхідних речей та засобів? А хто працюватиме з іншими воїнами після повернення, адже всі вони матимуть підірване ментальне здоров’я. Це питання, які потребують відповідей. Наразі я дякую вам і керівництву громади, за те, що об’єднуєте зусилля. Бо попереду нас чекає багато важкої роботи”, – наголосив отець Василь Білас.
Гості в свою чергу висловили співчуття з приводу втрат, які понесла та продовжує нести Україна у війні з ворогом та запевнили у подальшій співпраці.