Підприємців Дрогобича закликають протидіяти стихійним торговцям у місті. ФОТО. ВІДЕО
У п’ятницю, 8 вересня, проблему боротьби зі стихійними торговцями обговорили під час зустрічі з підприємцями міста Дрогобича. Зустріч відбулася за участю підприємців, керівника відділу економіки Володимира Ліснянського та інспектора з благоустрою Людмили Ільченко.
В ході зустрічі підприємцям вручили пам’ятки з вимогами щодо впорядкування територій підприємств, установ та організацій міста (у додатку).
Також було обговорено ситуацію зі стихійною торгівлею на вулиці Ковальскій. Присутні на зустрічі підприємці вкрай негативно ставляться до того, що найдревнішу вулицю міста перетворили у суцільний базар після якого залишаються купи сміття. Особливо вчинками стихійних торговців обурене керівництво ТЦ “Прометей”, навколо якого ведеться несанкціонована торгівля. Також підприємці запропонували низку заходів щодо очищення вулиці від стихійної торгівлі.
На завершення зустрічі підприємців закликали дотримуватися вимог благоустрою, а також повідомляти про факти і сприяти протидії несанкціонованої торгівлі у Дрогобичі.
Нагадаємо, на вулиці Ковальській триває рейд спрямований на впорядкування торгівлі у центральній частині міста.
Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ та організацій
Підприємства, установи, організації незалежно під форми класності та місцевого підпорядкування та громадяни забезпечують благоустрій земельних ділянок, наданих їм відповідно до вимог чинного законодавства у власність чи користування.
Проходження межі по тій чи іншій вулиці, провулку, проїзду визначається по лінії бортового каменю проїзної частини вулиці вздовж підприємств, установ, організацій, а в інших випадках на відстані 10 метрів від фасадів будинків, споруд, огорож та інших елементів благоустрою (крім випадків, передбачених проектною документацією).
Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров’ю громадян, на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до закону.
Відповідальні особи підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, юридичні та фізичні особи, що використовують будинки і споруди та приміщення в них на законних підставах, зобов’язані:
1. Утримувати в належному стані закріплені за ними об’єкти благоустрою (їх частин).
2. Усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкодження інженерних мереж або наслідки аварій, що сталися з їх вини.
3. Усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в установленому порядку.
4. Проводити згідно з планами, затвердженими виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об’єктів благоустрою (їх частин).
5. У процесі утримання об’єктів благоустрою (їх частин) дотримуватися відповідних технологій щодо запобігання передчасному зносу об’єктів, забезпечення умов функціонування та утримання їх у належному санітарно-технічному стані.
6. Відшкодовувати збитки та іншу шкоду, завдану внаслідок порушення законодавства у сфері благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, установлених законодавством України.
7. Змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель та споруд тільки на підставі проектів затверджених у встановленому порядку.
8. Проводити своєчасне фарбування і ремонт металевих частин фасаду (балкони, пожежні сходи, водостічні труби, огорожі на даху, піддашки, накриття приямків тощо).
9. Проводити миття фасадів і дахів, виконаних із скла, вікон та вітражів не менше одного разу у квартал, окрім періоду, коли температура повітря становить 0° С та нижче.
10. Розміщувати елементи благоустрою тільки на підставі проектно-дозвільної документації.
11. Захищати зелені насадження на територіях, наданих їм в установленому законом порядку.
12. Розміщувати на територіях, наданих їм в установленому законом порядку, урни для сміття згідно з встановленими нормативами
За невиконання вище зазначених вимог передбачена адміністративна відповідальність, згідно чинного законодавства ст. 152 КУ «Про адміністративні правопорушення» (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів), які тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів (від 340 до 1360 гри.) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн).