Під синьо-жовтим знаменом: мешканців громади закликають вивісити на будівлях державні стяги до Днів Прапора та Незалежності

14:01 16 Серпня 2023

23-24 серпня Дрогобич в унісон з усією Україною відзначатиме День Державного Прапора та День Незалежності.

З нагоди цих свят, у Дрогобицькій міській раді усіх мешканців громади закликають напередодні вивісити державні стяги на будівлях, офісах та установах, власних оселях Дрогобича, Стебника та сіл громади. Особливо знаменами слід прикрасити балкони, фасади кав’ярень, магазинів та офісів у центральній частині міст. До процесу будуть залучені і комунальники Дрогобича, які вивішать державну символіку на центральних вулицях міста.

За більш ніж тридцять років незалежності, було достатньо часу, аби кожен свідомий українець мав вдома державний стяг. Наші національні прапори мають майоріти на кожній вулиці, на кожній будівлі – і у містах, і у селах. І так по усій Україні. У час війни ніхто не має права ігнорувати найбільше державне свято. Ми повинні продемонструвати всьому світу любов до нашої держави, те, як цінуємо її незалежність та до останньої краплі крові битимемось за її волю, – коментує міський голова Тарас Кучма.

Також у ці дні мешканців громади просять подбати про благоустрій.

У Дрогобичі, з нагоди Дня державного прапора та Дня Незалежності, проведуть низку патріотичних заходів та спільну молитву за воїнів.

Так, 23 серпня на Площі Ринок в 10:30 розпочнеться віче та відбудеться урочисте підняття Державного прапора України.

О 14:00 у Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича буде проведено урочисту сесію Дрогобицької міської ради. На сесію завітає почесна делегація із Польщі на чолі із президентом Кракова Яцеком Майхровським та головою правління Акціонерного товариства «Краківський водоканал» Пйотром Зєнтарою.

Окрім патріотичних номерів та виступів – кульмінацією сесійного засідання буде вручення почесних нагород та відзнак. Зокрема, відзнаку «Почесний громадянин Дрогобича» вручать багаторічному голові правління Акціонерного товариства «Краківський водоканал» – Пйотру Зєнтарі.

Відповідне рішення про присвоєння «Почесного громадянина» Пйотру Зєнтарі прийняла сесія міської ради 22 червня поточного року.

Почесне звання Пйотру Зєнтарі присвоїли за значний внесок у допомогу мешканцям Дрогобича та України в мирний і воєнний час.

Відтак, 23 серпня в Народному домі імені І. Франка Національна заслужена капела бандуристів України імені Георгія Майбороди дасть концерт. Захід розпочнеться о 17:00 год.

24 серпня Дрогобич патріотично відзначатиме День Незалежності та збиратиме кошти на підтримку ЗСУ.

О 7:00 ранку запланований традиційний підйом на вежу Ратуші від Туристично-інформаційного центру міста. В такий спосіб Дрогобич першим із висоти пташиного лету привітає Україну із Днем Незалежності. На вежі ратуші буде виконано Гімн України. До щорічної патріотичної атракції долучається міський голова Тарас Кучма.

Об 12:00 год. на Площі Ринок відбудеться урочисте віче та молебень за Україну за участю духовенства міста.

О 17:00 у Костелі Святого Варфоломея Муніципальний камерний хор «Легенда» дасть концерт Misatango із оркестром.

Цікавий патріотичний захід в День Незалежності планує провести і відділ сім’ї та молоді – на одному із газонів в центрі міста спільно із представниками Молодіжної ради буде викладено мапу України із прапорців, на яких буде написано назви різних міст нашої держави. До дійства планують залучити і осіб з числа ВПО.

О 19:00 на Площі Замкова Гора відбудеться вечірній святковий концерт Черкаського джазового квінтету Cherkasy Jazz Quintet.

Перейти до вмісту