Під час прийому австрійських дипломатичних та громадських діячів міським головою Тарасом Кучмою відбулося підписання договору про співпрацю між університетами Дрогобича та Зальцбурга. ФОТО. ВІДЕО.

13 Травня 0:00

У Дрогобичі триває VI Міжнародний форум «Дні Австрії у Дрогобичі», який цьогоріч присвячений Зальцбурзькому краю.

У ході Форуму о 15:00 у Дрогобицькій міськраді відбувся прийом дипломатичних та громадських діячів міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою.

https://youtu.be/o4ak3kZTV0o

На прийом до голови завітали директор Австрійського культурного форуму в Києві д-р Ульф Гаусбрандт, заступник губернатора федеральної землі Зальцбург д-р Гайнріх Шельгорн, керівник відділу з питань культури, освіти і громадськості уряду федеральної землі Зальцбург маг. Ева Файхтльбауер, ректор Зальцбурзького університету імені паріса Лодрона проф. д-р Гайнріх Шмідінгер, керівник відділу європейських і міжнародних зв’язків Віденського магістрату маг. Алена Сірка-Бред, аташе з питань науки та освіти при посольстві Республіки Австрія в Україні, керівник Бюро кооперації Австрійської служби академічних обмінів у Львові маг. Андреас Веннінгер, Почесний консул Республіки Австрія у Львові д-р Маркіян Мальський.

Також з почесними гостями прибули ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка проф. д-р Надія Скотна та координатор проведення Форуму доц. д-р Ярослав Лопушанський.

У ході прийому почесних гостей Тарас Кучма подякував від громади міста за візит чисельної делегації з Австрії. Також міський голова відзначив важливість співпраці, яка вже відбувається на освітньо-культурному рівні, а відтак й економічній співпраці. Окремо Тарас Кучма акцентував на війні, яку Росія розв’язала з Україною. Як учасник АТО Тарас Кучма закликав представників Австрії до єднання з Україною у протистоянні з російським агресором, наголошуючи, що подвиг українських воїнів, які зуміли зупинити агресора на Сході, це також є внеском в безпеку та мир в цілій Європі.

«Об’єднавши зусилля ми формує майбутнє Європи, метою якого є недопущення повторення подій на Сході України, коли у 21 столітті агресор розв’язує війну, у якій гине молоде покоління, боронячи свою українську землю та територіальну цілісність Європи», — наголосив Тарас Кучма.

Доповнив думку міського голови Дрогобича й заступник губернатора федеральної землі Зальцбург д-р Гайнріх Шельгорн, який зазначив, що сьогодні в Європі багато хто мало приділяє увагу цінності миру. Тому посадовець впевнений, що після чергових виборів до Європарламенту це питання має мати чітке вирішення. Крім того, д-р Гайнріх Шельгорн наголосив на необхідності розвитку співпраці на регіональному рівні, а також подякував за теплий прийом та партнерство між Дрогобичем та містами Австрії.

Обидві сторони обговорили можливість співпраці та обміну досвідом не лише в освітньо-культурному та науковому просторах, а й управлінні містом та розвитком урбаністики. Зі свого боку Тарас Кучма поділився з гостями практикою Дрогобича «Смарт сіті», яка, до слова, відзначена як одна з кращих практик місцевого самоврядування у Східній Європі.

Відтак під час другої половини зустрічі відбулося підписання договору про співпрацю між Зальцбурзьким університетом імені Паріса Лодрона та Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка.

Прес-служба ДМР

 

Чат-бот Гаряча лінія