Перший національний одяг: новонароджених у День вишиванки у Дрогобичі привітали листівками та вишиванками

18 Травня 13:16

Щорічно в травні в Україні відзначають Всесвітній день вишиванки. Свято відносно молоде, однак є справжнім нагадуванням про наші корені, ідентифікацію та генетичний код нації.

У Дрогобичі з нагоди Дня вишиванки новонароджених малюків привітали першими вишиваними сорочками. Їх породіллям вручив міський голова Дрогобича Тарас Кучма спільно із керівником відділу охорони здоров’я Володимиром Чубою.

Станом на ранок 18 травня у Дрогобичі народилось 7 малюків, із них 5 дівчаток та 2 хлопчиків. Серед породіль є як мешканці нашої громади так і з сусідніх. Матерям, окрім перших вишиванок для новонароджених, за традицією вручили і пакунки із необхідними речами для новонароджених. У подарункових пакунках – одяг для малюків, засоби гігієни, перші забавки, підгузки тощо.

За доброю традицією відвідуємо пологовий будинок, щоб привітати матерів з такою важливою подією у їхньому житті – з’явою на світ малюків. Однак у ці дні особливо приємно вітати жінок – оскільки нещодавно ми відзначили День матері, а сьогодні – День вишиванки. Споконвіків вишиванки вважались не просто святковим одягом, але й потужним оберегом від нещасть. Адже кожен стібок зберігає у собі любов і тепло душі рук вишивальниці. Тому щиро бажаю, щоб ці вишивані сорочки, які ми сьогодні даруємо вашим малюкам були для них потужним захистом від усіх негараздів та символом нашої незламності і віри в перемогу, – наголосив Тарас Кучма.

Загалом від початку травня у Дрогобицькому пологовому будинку народилось 36 малюків. Продовжує зберігатись тенденція, що у Дрогобичі на світ з’являються і малюки з числа переміщених осіб. Тож раз на тиждень керівництво міста здійснює візити в пологовий будинок  міста та підтримує породіль, вручаючи їм пакунки із речами першої необхідності.

Такі пакунки у Дрогобичі формують з перших днів повномасштабного вторгнення окупанта. Тільки у минулому році пакунків допомоги вручили понад 300 штук.

Жінкам, яких не застають в пологовій установі міста – вручають відповідні талони на отримання пакунків у 210 кабінеті мерії міста (відділ сім’ї та молоді).

Перейти до вмісту