Перші в області: у Дрогобичі вручили ключі 12-ти сім’ям з числа ВПО від новозбудованого модульно-каркасного будинку
Підтримали сім’ї ВПО, які пережили жахіття воєнних обстрілів та втратили рідні домівки – у Дрогобичі 23 листопада офіційно вручили ключі від нових осель 12-ти сім’ям із числа ВПО, які стояли в черзі на отримання житла.
Спорудження модульно-каркасного будинку на вулиці П.Орлика стартувало весною 2022 року. У новобудові 12 квартир: із них 4 – однокімнатних та 8 – двокімнатних.
До спорудження будинку було залучено кошти із державного бюджету – 6,0 млн.грн, міського – 10 млн.грн, обласного бюджету – 600 тис.грн та благодійні внески фізичних осіб – 1 млн.грн. Загальна вартість будівництва становить – 17,6 млн.грн. Замовником робіт виступило КП «Управління капітального будівництва», підрядною організацією було ТзоВ «Торговий дім Сервус».
Модульно-каркасний будинок споруджували із нуля. Окрім якісного ремонту квартир, тут завдяки сприянню міжнародних фондів, організацій та підтримці із міста-побратима Битома, усі оселі обставлено сучасними меблями: кухонні стінки, столи, плити, необхідна побутова техніка, сучасні санвузли та спальні.
На вручення ключів щасливим мешканцям нового житла у Дрогобич завітав голова Львівської ОВА Максим Козицький, який спільно із міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою привітали власників нових осель. Також на заході було присутнє духовенство міста, депутат Львівської обласної ради Сергій Оленич, начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк та його заступники, заступник міського голови Дрогобича з гуманітарних та соціальних відносин Юрій Кушлик, керуючий справами виконкому Віталій Вовків, депутати ДМР, представники соціальних служб та структур міста, представники благодійних фондів та фундацій.
Цей будинок у Дрогобичі – перший на Львівщині швидкозбірний каркасний багатоквартирний будинок і перше збудоване з нуля житло для ВПО у нашій області. Відсьогодні тут житимуть близько 60 вимушених переселенців. Звели його за канадською технологією дерев’яного будинкобудування. Від інших вона відрізняється швидкістю виконання робіт, витривалістю конструкції, енергоефективністю та екологічністю. За останні два місяці я кілька разів поспіль приїжджаю в Дрогобич і завжди це позитивні події та відкриття – ви дбаєте про медицину та освіту, сьогодні ми даруємо радість переміщеним особам, які отримують власні оселі і можливість розвиватись у вашому місті, – наголосив Максим Козицький.
Врученню ключів передувало освячення новобудови, яку здійснили отці УГКЦ.
Усі квартири в новобудові перебуватимуть у комунальній власності міста – запевнив міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Черга на житло в Дрогобичі з осіб ВПО, наразі, становить ще понад 400 сімей. То ж масштабуватись є куди.
Дуже приємно робити такі подарунки людям, які через війну залишились без даху над головою. Цей проект вдалося реалізувати у спільній синергіїмісцевої влади, державної та обласної. 12-ти квартирний будинок – це перша ластівка, таких буде набагато більше. Уже весною стартуватиме спорудження ще одного модульно-каркасного будинку поруч. Відтак, у наших планах побудова багатоповерхівки для ВПО на вулиці Є. Коновальця. Тож спільними зусиллями зробимо щасливими ще не одну сім’ю з числа ВПО. Для цих людей, які через війну втратили житло, а дехто і рідних – дуже важливо відчувати нашу підтримку, знайти новий сенс життя і розпочати його із чистого аркушу, – зазначив Тарас Кучма.
На завершення заходу керівництво міста та області вручили подяки благодійним фундаціям, будівельним організаціям та усім причетним до спорудження та відкриття новобудови. Це, чеська гуманітарна організація «Людина в біді», БФ «Move Ukraine» – Джон Шморгун та співзасновниця фонду – Патрисія Шморгун-Гаврилишин, а також представництво Міжнародної організації з міграції в Україні, міська рада Битома, брати зі Шпитального Ордену Боніфратрів Св.Йоана Божого та керівнику ТзоВ «Торговий дім Сервус».
Додамо, минулого літа, у Стебнику, ключі від нових осель отримали 32 сім’ї із числа ВПО. Житло постало в результаті капітальної реконструкції старого гуртожитку на вулиці А.Мельника в приміщенні колись занедбаної споруди освітнього гуртожитка.