Переймали досвід протистояння агресору та вивчали можливість залучення міжнародної допомоги: у Дрогобичі завітали урядовці з Естонії

7 Вересня 12:05

Досвід Дрогобицької громади у протистоянні російській агресії став цікавим посадовцям з Естонії. У середу, 6 вересня, у Дрогобицькій міській раді відбулася зустріч керівництва громади та службовців міської ради з делегацією у складі якої перебували: Ганна Всевйов – заступник генерального секретаря Міністерства соціальних справ Естонії, Теа Варрак – керівник відділу підготовки Міністерства соціальних справ, Туулі Рейм – керівник відділу готовності до надзвичайних ситуацій, Гузун Віктор – менеджер делегації.

На зустрічі з естонською делегацією були присутні міський голова Тарас Кучма, Юрій Кушлик – заступник міського голови з гуманітарних та соціальних відносин, Іван Терлецький – керівник Управління соціального захисту населення, Леся Пашко – керівниця відділу сім’ї та молоді, Марія Лютик – керівниця Дрогобицького міського територіального центру соціального обслуговування, Лілія Загакайло та Наталія Городиська – фахівці Дрогобицького міського центру соціальних служб та Олексій Сухов – начальник відділу соціально-психологічної, правової підтримки та взаємодії з захисниками, захисницями та членами їхніх сімей.

Учасники делегації цікавилися досвідом управління громадою в умовах війни та побудовою системи захисту цивільного населення, роботою соціальних служб громади, а також медичних закладів.

Кожен з керівників соціальних служб презентував роботу свого управління та відділу, наводив статистичні дані щодо скерованої допомоги та підтримки людей з соціально вразливих верств населення, ВПО, інвалідів, членів родин військових та інших.

Міський голова Тарас Кучма розповів почесним гостям про те, як Дрогобич з перших днів війни підтримує ВПО, воїнів та міста України, які перебували в окупації. А також акцентував увагу на створенні Гуманітарного штабу та залученні міжнародної підтримки.

Ми розуміємо, що на східних теренах України ще довго не відновиться належним чином освіта та медицина. Всі ми бачимо наслідки та руйнації жорстокої війни. Відтак наше завдання, як міста в тилу, робити усе можливе для того, щоб переміщені особи та воїни, які повернуться з фронту почували себе в безпеці саме у нашій громаді та мали можливість лікуватись, розвиватись, навчати своїх дітей. Тому уже сьогодні ми дбаємо про розвиток медичної сфери, про її наповнення сучасною апаратурою та про належну подальшу реабілітацію воїнів та членів їхніх родин. Зважаючи на це скеровуємо чималі кошти на покращення матеріально-технічної бази медичних закладів громади, – наголосив Тарас Кучма.

Після офіційної зустрічі заступник міського голови Юрій Кушлик ознайомив делегацію з роботою Денного центру соціально психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та “Мобільною бригадою”,  а також з роботою пунктів незламності та укриттями у Народному домі імені Івана Франка та навчальних закладах міста – Ліцеї ім. Богдана Лепкого та ДНЗ №28. Побувала делегація й у місці дислокації 2 спеціального центру швидкого реагування ДСНС України. Ознайомилися з роботою Дрогобицької лікарні №1 та Стебницької лікарні, зокрема в частині надання реабілітаційних послуг. Поспілкувалися з ВПО та оглянули житло у Стебнику і Дрогобичі.

Фінальною локацією візиту естонської делегації стала Алея Слави, де почесні гості вшанували пам’ять полеглих Героїв України.

У підсумку, як зазначив заступник міського голови, голова фракції УДАР Юрій Кушлик, мета візиту делегації полягала не лише в ознайомленні та вивченні досвіду, а й напрацюванні пропозицій із залучення міжнародної допомоги Україні та Дрогобицькій громаді, зокрема.

Перейти до вмісту