Партнерство заради розвитку: у Дія Центрі Дрогобича відбувся круглий стіл за участі бізнесу та освітніх закладів громади
У Дія Центрі Дрогобичі відбувся черговий круглий стіл за участі освітян та представників бізнесу. Мета зустрічі – сприяти якісній комунікації ліцеїв, коледжів та закладів профтехосвіти з бізнес-середовищем, реагувати на сучасні запити ринку праці та готувати якісні та високоспеціалізовані кадри, у яких сьогодні існує чимала потреба.
Організатором заходу виступив КУ «Інститут міста Дрогобича». До заходу долучився перший заступник міського голови Дрогобича Роман Бейзик, який привітав учасників круглого столу та наголосив на важливості підготовки кваліфікованих спеціалістів.
Знайти кваліфікованого працівника завжди було непросто. Війна внесла в цей процес свої корективи і сьогодні висококваліфікованих та вузькоспеціалізованих кадрів стало ще менше. Ми зацікавлені в тому, щоб наші ліцеї і коледжі випускали підготовлених випускників, а бізнес був забезпечений кваліфікованими працівниками. Бо лише тоді можна відновлювати потужності і розвиватись» – зазначив Роман Бейзик.
Керівник «Інституту міста Дрогобич» Володимир Кондзьолка за допомогою презентації ознайомив присутніх з програмою трансформації освіти 4.0 та потребою у відповідності освітньої системи України сучасному рівню технологічного розвитку.
Участь в заході взяли директор Центру зайнятості Богдан Волошин, керівники та представники закладів профтехосвіти – Дрогобицького коледжу нафти і газу, Дрогобицького механіко-технологічного коледжу, ВПУ №19, Стебницького професійного ліцею, а також директори ліцеїв та гімназій – закладів загальної середньої освіти громади.
Бізнес був представлений такими фірмами як Роберт-сервіс, ТзОВ «Неском» та представниками релокованого підприємства, яке працює в галузі радіоелектроніки. Представники приватних фірм розповіли про свою діяльність та потреби у вузькоспеціалізованих спеціалістах з ремонту та обслуговування автомобілів, розробки та виготовлення меблів, програмування та розробки програм, а також систем електроніки та комплектуючих до них.
Кожен напрямок має потребу у вузькокваліфікованих спеціалістах, яких роботодавцям доводиться шукати самотужки. На їх адаптацію до виробничого процесу та навчання нюансам професії кожне підприємство витрачає від місяця до півроку. Відтак приватники готові долучатись до підтримки закладів профтехосвіти – починаючи з проходження практики і завершуючи фінансовою підтримкою та преміюванням студентів, у яких бачать потенціал – лиш би по завершенні навчання отримати необхідного їм спеціаліста.
Наразі ж, як свідчить практика, – студенти, які проходять практику на підприємствах, володіють загальними знаннями, але не мають достатнього рівня професійної підготовки.
Для пошуку хорошого спеціаліста працедавцям доводиться залучати різні методи: Центри зайнятості, безкоштовні та платні майданчики оголошень, послуги HR-менеджерів, які обходяться недешево. Відповідно фірми зацікавлені підтримати свого майбутнього спеціаліста на етапі навчання та стимулювати заклади давати цим спеціалістам якісну спеціалізовану підготовку.
Богдан Волошин в свою чергу поінформував присутніх про наявні вакансії в Центрі зайнятості та важливість проведення для школярів старших класів навчань з профорієнтації та фінансової грамотності.
Також на заході продемонстрували презентацію місцевого видання Дрогобич. City, яке щотижнево опрацьовує від 50 до 100 вакансій на різних майданчиках оголошень і веде окрему рубрику з актуальними вакансіями в кожному місті Дрогобиччини. Несподівано для самого видання, ця рубрика стала дуже популярною і демонструє високе охоплення серед читачів. На цьому наголосила редакторка сайту Лілія Пузанова.
У підсумку зустрічі вдалось напрацювати кістяк для майбутньої Програми «Освіта для промисловості: партнерство заради розвитку», яка передбачатиме низку заходів, посилення профорієнтаційної роботи серед школярів та зміцнення матеріально-технічної бази закладів профтехосвіти в громаді.