Паркувальний майданчик на вулиці П.Орлика знову платний: вартість паркомісця найнижча в місті – 10 грн

14:51 18 Квітня 2024

Який рік поспіль у Дрогобичі врегульовувати ситуацію із хаотичними паркуваннями на вулицях міста, а особливо в центральній частині, покликані платні паркувальні майданчики. Їх у Дрогобичі шість: на вулиці М. Лисенка, Д. Галицького, Шолом-Алейхема, І. Франка, в центрі міста та на вулиці П. Орлика.

Що стосується останньої паркувальної зони – на П.Орлика – то цей майданчик при введенні в експлуатацію з перших днів  функціонував як платний, відтак через низький попит – на тривалий час його зробили безкоштовним.

Однак, з кінця березня, згідно рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, паркувальна зона на вулиці П. Орлика знову стала платною. Вартість паркування там, наразі, найнижча в місті і становить 10 грн. за годину. Як розповідає керівник КП «СМУ» Володимир Суда, про те, що майданчик на П. Орлика знову платний інформують відповідні знаки. Для оплати послуги функціонують паркомати.

Також за словами Володимира Суди – згідно рішення виконавчого комітету від кінця березня змінено вартість паркування на інших платних зонах міста. Так, 1 година паркування транспортного засобу на майданчиках по вулицях Шолом-Алейхема, М. Лисенка, І. Франка, Д. Галицького – становить 15 гривень. На паркувальному майданчику по вулиці П. Орлика – 10 гривень за 1 годину. А в центральній частині міста, де присутні шлагбауми – 20 грн за 1 годину.

На усіх платних майданчиках працюють паркомати. А на парковках по вулицях І. Франка, П. Орлика, Д. Галицького та М. Лисенка доступне паркування за допомогою мобільного застосунку UNIP.

У випадку несплати за паркування транспортного засобу передбачений штраф у 20-кратному розмірі від вартості години паркування ( згідно ст.152-1 КупАП).

Усі платні паркувальні майданчики міста обслуговує КП «Служба муніципального управління». За 2023 рік дохід від діяльності підрозділу з паркування склав 2 млн 667 тис грн. Із них – КП «СМУ» сплатило податків до бюджетів усіх рівнів із діяльності підрозділу з паркування – 2 млн 577 тис грн. Із них: ПДФО – 132 тис.700 грн, ЄСВ – 100 тис.60 грн, військовий збір – 11 тис 100 грн, збір за паркування – 1 млн 888 тис грн.

У межах програми «Дрогобич – розумне місто» на Інтернет-порталі міської ради розміщено інтерактивну мапу паркування, якою може скористатися кожен бажаючий.

Перейти до вмісту