Парки та сквери у Дрогобицькій громаді отримають нові назви: тривають консультації з громадами сіл

14:13 10 Лютого 2023

У селах Дрогобицької громади тривають консультації з мешканцями щодо перейменування чи присвоєння назв паркам та скверам.

Старости сіл Дрогобицької громади вже розпочали консультації з мешканцями та збір пропозицій щодо потенційних назв, які можуть бути присвоєні паркам та скверам, розташованим на території їхніх старостинських округів.

Ми розпочали консультації з громадою села Унятичі практично одразу. У нашому старостинському окрузі мешканці дуже активні, відповідно всі долучаються до обговорення. Паралельно ми залучимо думки педагогічного та батьківського комітету школи, щоб разом обрати цікаві та актуальні для громади села назви, – розповіла староста сіл Нагуєвичі та Унятичі Леся Гром.

Наразі мешканці подають пропозиції в соціальних мережах.

Паралельно управлінням культури, з залученням педагогічних та творчих колективів закладів, буде напрацьовано варіанти назв для музичних шкіл Дрогобича та Стебника і Стебницького народного дому.

“Ми напрацюємо потенційні назви, з залученням колективів цих закладів, а також з врахуванням історичних довідок, які можуть базуватись на історичному минулому будівель, видатних культурних чи мистецьких постатях або сучасних Героях”, – розповіла керівниця відділу культури та мистецтв Леся Татарська.

Нагадаємо, під час останнього засідання Комісії з питань проведення заходів дерусифікації та перейменування та присвоєння назв вулицям, провулкам, паркам, скверам у межах Дрогобицької міської територіальної громади, окрім питання перейменування вулиць, які підлягають дерусифікації, було розглянуто перелік парків та скверів, яким можна присвоїти сучасні назви чи імена новітніх Героїв України.

У затвердженому переліку парки, сквери, а також установи культури Дрогобицької громади:
– Дрогобицька дитяча музична школа №1
– Стебницька дитяча музична школа
– Дрогобицька дитяча художня школа
– Стебницький народний дім
– Сквер Героям, полеглим у ІІ світовій війні у с. Михайлевичі
– Парки на території школи с. Рихтичі
– Парки на території школи с. Снятинка
– Парк дитячих розваг у с. Унятичі
– Парк біля колишнього панського маєтку у с. Новошичі

Відтак Комісія доручила відділу культури та старостам напрацювати декілька варіантів потенційних назв, які можна використати для присвоєння цим закладам та паркам. Після напрацювання найбільш оптимальних назв буде проведено відкриті консультації з мешканцями.

Перейти до вмісту