Пам’ятають свою історію: Молодіжна рада Дрогобича піднялась на гору Маківка та віддала шану Українським січовим стрільцям

5 Травня 13:01

4 травня представники Молодіжної Ради міста та Пластуни віддали шану та помолились за Українських січових стрільців, які полягли за Україну у 1915 році, у боях проти російського війська на горі Маківка.

Організував поїздку відділ сім’ї та молоді ДМР. Як розповіла керівниця відділу Олександра Пашко, до поїздки діти підійшли свідомо — на сходження взяли з собою українські стяги, а у дорозі згадували історичні події того часу та співали патріотичні пісні. На вершині гори, біля меморіалу відбулась молитва, після чого молодь на пам’ятних знаках почепила саморобних ангеликів, запалила лампадки та окопні свічки, як символ тяглості боротьби від Українських січових стрільців до воїнів сучасної української армії.

Історію нашого краю і нашого народу ми маємо завжди пам’ятати та розповідати наступним поколінням. Якщо ми не будемо знати своєї історії, ми не будемо розуміти позиції українського народу тепер. Якщо є можливість відвідати історичні місця — потрібно її використовувати. Адже можна 10 разів прочитати книгу, а можна раз відвідати місце і перейнятись тими подіями, які там були, — прокоментувала Олександра Пашко.

На завершення, молодь відвідала музей Героїв Маківки, де зберігаються речі, які були знайдені під час розкопок на горі та, у якому є відділ експонатів сучасної війни.

Як відомо, бої за гору Маківку відбулися під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські січові стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-а австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.

Перейти до вмісту