Пам’ятаймо нашу історію та людей, які творили її: підопічні терцентру відвідали екскурсію в Палаці Мистецтв

22 Листопада 13:09

У Дрогобичі відбулася екскурсія з нагоди 125-річчя від дня народження нашого земляка, громадського діяча, борця минувшини Михайла Рабія.

Вчора, у День Гідності та Свободи, українці вшановували Героїв новітньої доби, які наслідують подвиг українських борців минувшини, що відстоювали незалежність держави й виступали за збереження рідної мови. Про одного з таких видатних особистостей минулого – непересічного дрогобичанина Михайла Рабія, підопічні Дрогобицького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) почули багато цікавих відомостей під час кураторської екскурсії з нагоди 125-річчя від Дня його народження, що відбулася в Палаці мистецтв 21 листопада.

Старша наукова працівниця музею «Дрогобиччина» Любов Васильків охарактеризувала основні етапи життєвого, професійного й творчого шляху художника, письменника, педагога, дослідника старовини Михайла Рабія і відзначила, що митець активно долучився до розвитку культурно-освітнього простору в нашому місті. Наприкінці екскурсії відвідувачі оглянули малюнки, дитячі іграшки, які виготовляв митець, і колекцію його військових нагород.

Михайло Рабій був одним із провідників галицької молоді, активним організатором аматорських гуртків серед студентства. Добровільно вступив до лав Українських Січових Стрільців та був учасником боїв за Львів. Викладач української мови в Дрогобицькій Українській Дівочій Учительській Семінарії. Після відновлення Державної гімназії в Дрогобичі з українською мовою навчання, доктор Михайло Рабій викладав українську мову, організував і очолив Український Міський театр в Дрогобичі та був його директором.

Перейти до вмісту