Палац Івана Франка: У Дрогобичі обговорюють можливість створення комплексу Великого Каменяра. ФОТО

11 Липня 0:00

Ім`я Івана Франка відоме не лише в Україні, а й далеко за її межами, у дясятках країн світу.

А надважливим для нас, дрогобичан, є те, що Іван Франко є уродженцем Дрогобицького краю. Саме Дрогобиччина народила Людину з великої літери, Пророка-націоналіста, який століттями мільйони зве за собою.

Тому саме звідси, з Дрогобиччини, з рідної землі Каменяра повинно бити просвітницьке джерело франкознавства, щоб знали його і його слово, щоб дослухались і в теперішній час усвідомлювали свою відповідальність перед майбутнім і минулим.

Саме тому у Дрогобичі керівництво міста та університетська спільнота розглядають можливість створення кімнати-музею Івана Франка чи глобальніше — цілого комплексу, який популяризуватиме та нестиме у світ слово Каменяра.

У середу, 10 липня, під головуванням заступника міського голови Дрогобича Володимира Коцюби відбулось виїзне засідання робочої групи з облаштування музею Івана Франка.

У склад робочої групи включені як посадовці місцевого самоврядування, так і представники університетської спільноти.

Виїзне засідання відбулося на базі приміщенні вечірньої школи, що на вулиці Івана Франка.

Після огляду стану приміщення, членами робочої групи було запропоновано на базі вечірньої школи облаштувати комплекс Івана Франка, у якому розміщуватимуться франко-просвітницькі організації.

Зокрема, мова йде про Інститут Франкознавства, який функціонує при ДДПУ імені Івана Франка, представництва державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», а також Австрійської бібліотеки та інших організацій.

Окрім цього, запропоновано облаштувати зону для засідань науково-культурної спільноти з України та закордону, які прибувають до Дрогобича.

Також члени робочої групи зазначили, що спершу для цього необхідно затвердити низку офіційних документів, які надаватимуть таке право. Зокрема передати приміщення на баланс відділу культури та мистецтв ДМР та відповідно зняти з балансу відділу освіти ДМР і визначити приміщення, де навчатимуться 42 учні, які зараз є учнями вечірньої школи.

Більш предметно плани щодо облаштування комплексу Івана Франка окреслять на майбутніх засідання.

Прес-служба ДМР

Чат-бот Гаряча лінія