Освітні заклади громади поповнюються музейними кімнатами: яка мета їх створення?
Окрім добре знаних та популярних музейних комплексів, які функціонують у Дрогобичі та щоденно приймають туристів, Дрогобицька громада поповнюється музейними кімнатами, які облаштовують у закладах освіти та бібліотеках. Такі громадські музейні простори мають просвітницьку мету, однак тематичний профіль у них різний – кожен заклад обирає його самотужки.
Про облаштування громадських музеїв та роботу, яка триває в цьому напрямку поінформував начальник управління культури та розвитку туризму Володимир Ханас.
За словами посадовця, такі музейні кімнати вже облаштовані в кількох навчальних закладах Дрогобицької громади та в бібліотеці – де присутня кімната-музей В’ячеслава Чорновола.
У ліцеї №1 облаштували музей історії навчального закладу, у Науковому ліцеї імені Богдана Лепкого – музей ліцею, у гімназії №11 в м. Стебник – музейна кімната матері, музейна кімната народознавства та музейна кімната імені Тараса Зозулі, у Лішнянському НВК – народний музей історії учительства та освіти Дрогобиччини, у гімназії №5 – музей-кімната, присвячену Сергієві Кульчицькому та загиблим героям-дрогобичанам.
Додатково для осіб, визначених відповідальними за громадські музеї, проведуть навчання – як правильно формувати експозицію музею, як реєструвати експонати і як проводити екскурсії, аби залучати якомога більше відвідувачів, популяризувати зібрані там експонати та знайомити дітей та інших відвідувачів з історією закладу та новітніми Героями» – зазначив Володимир Ханас.
Музейні куточки в закладах освіти носитимуть духовно-патріотичний характер та збиратимуть цікаві експонати та спогади про видатних людей, які навчались в школі, про полеглих Героїв та про історію розвитку закладу в цілому.