«Освіта – потужна зброя, щоб змінити світ»: на освітянській конференції у Дрогобичі окреслили напрямки роботи у новому навчальному році

11:12 29 Серпня 2023

У ці дні відбулась традиційна освітянська конференція. Тема цьогорічного заходу: «Освіта в умовах воєнного стану: пріоритети якості та безпеки».

Конференція відбулася в актовій залі головного корпусу ДДПУ ім. І. Франка та традиційно згуртувала керівників закладів освіти Дрогобича та територіальної громади. Поблагословив зустріч отець Олег Кекош.

На конференцію завітали міський голова Дрогобича Тарас Кучма, заступник з гуманітарних та соціальних відносин Юрій Кушлик, керівник відділу освіти ДМР Роман Грицай, а також Микола Пантюк – доктор педагогічних наук, проректор з наукової роботи.

У межах конференції порушили низку актуальних тем, пов’язаних з початком нового навчального року.

За баченням Міністерства освіти та науки України – навчання в новому освітньому році має відбуватися офлайн. Виняток становлять лиш окуповані міста та території. Також за статистикою Міністерства – через військову агресію понад 1 млн. українських учнів перебуває закордоном. Завдання – повернути усіх школярів у рідні навчальні заклади.

Під час конференції говорили про виклики, які можуть виникнути у новому навчальному році під час очного навчання: стан укриттів у навчальних закладах громади, готовність до можливої енергетичної кризи.

Роман Грицай розповів про хід ремонтних робіт, які проводять у навчальних закладах, а також про забезпечення підручниками учнів за програмою НУШ.
Учасників конференції привітав очільник громади Тарас Кучма та побажав освітянам плідного і безпечного навчального року.

Наше завдання – забезпечити для учнів якісні освітні послуги. В час війни на освітян покладено чимало функцій – це і навчання дітей, попри сирени, це і патріотична складова, яка має бути домінантною в спілкуванні з учнями, особливо дітьми, які є внутрішньо переміщеними особами. Центром української освіти має бути учень та його комфорт. Дуже важливо, щоб освіта у нашій громаді була конкурентоспроможною. Тож бажаю Вам плідного нового навчального року та усім нам – довгоочікуваної перемоги, – наголосив Тарас Кучма.

Окремо проговорили заходи з покращення якості надання послуг для дітей з особливими освітніми потребами та розвитку інклюзії.

Перейти до вмісту