Освіта: Новий 2017-2018 навчальний рік стане рубіконом у освітній галузі, — підсумки щорічної наради педагогів Дрогобича. ФОТО
Днями відділом освіти виконавчого комітету Дрогобицької міської ради було проведено підсумкову нараду за участю керівників загальноосвітніх закладів Дрогобича. Цьогорічне зібрання відбулося у стінах ЗОШ №2.
Традиційно нараду розпочали з молитви, яку провів отець Ігор Цмоканич.
З доповідями про стан справ в освіті виступили начальник відділу освіти Петро Сушко та завідувач методичним кабінетом відділу освіти Галина Марчук. Модератором наради виступила Ольга Олексюк — заступник начальника відділу освіти.
Як зазначив Петро Сушко, сучасна ідеологія реформи в освіті полягає у побудові нової української школи.
Відтак було наведено низку рейтингів шкіл.
Щодо дошкільної освіти, то попри існування електронної черги запису дітей у дошкільні заклади, існує нова проблема — нестача місць. Відтак за підрахунками відділу освіти з 1345 дітей близько 250 дітей можуть не потрапити до ДНЗ міста Дрогобича.
Щодо роботи вчителів та вихователів, то нові формати роботи вимагають проведення інтерактивних заходів та індивідуального підходу до кожної дитини. Особливо це важливо у дошкільних навчальних закладах при роботі з дітьми дворічного віку та при підготовці дітей до першого класу.
Щодо результативності учнів, то увагу освітян було закцентовано на результатах олімпіад та конкурсів, а також підсумках ЗНО. Попри успішність учнів та максимальні рейтинги, а саме — набрання 200 можливих балів окремими учнями шкіл Дрогобича, існує проблема, коли учні не змогли підтвердити рівень оцінок на ЗНО. В основному це стосувалося учнів, відзначених медалями за високі успіхи у навчанні. З цього приводу, як повідомив Петро Сушко, у школах буде проведено перевірки на предмет реального оцінювання вчителями знань учнів.
В основному, цьогоріч перед освітянами поставлено завдання щодо розвитку інформаційно-комунікаційних систем, промоції шкіл, створення здорового конкурентного середовища. Значну увагу приділятимуть патріотичному, фізичному та соціально-психологічному вихованню учнів. Продовжуватимуть впроваджувати інклюзивну освіту. Також, як було зазначено, велику увагу приділятимуть кадровому потенціалу та якості навчальних закладів.
Також у нараді взяли участь міський голова Дрогобича Тарас Кучма та заступник міського голови Василь Качмар.
Як зазначив у своєму виступі міський очільник Тарас Кучма, з боку міської влади цього і минулого року було докладено чимало зусиль для облаштування приміщень освітніх закладів Дрогобича. Відтак Тарас Кучма відзначив школи, які наполегливою працею педколективів, на чолі з їхніми керівниками стають локомотивами шкільної освіти у Дрогобичі. До таких шкіл відноситься ЗОШ №1, №2 та №4 ліцей та гімназія. Щодо рейтингових показників, то міський очільник закликав звернути увагу дирекції шкіл № 18, 17, 14 та інших.
На останок свого виступу Тарас Кучма закликав освітян до співпраці та створення гідних умов для навчання юних дрогобичан.
На завершення зустрічі перед своїми колегами виступили директори шкіл Лариса Панькевич та Роман Броницький.
Зазначимо, що новий 2017-2018 навчальний рік стани переломним роком у освітній галузі міста, де навчальна програма будуватиметься за принципом переходу від предметоцентризму до дитиноцентризму, тобто з акцентом на персоніфіковане навчання.