Основні категорії християнської екологічної етики у світлі енцикліки Папи Франциска «Laudato Si»

15:23 11 Лютого 2020

 

«Відповідальність за створіння

 не є для Церкви своєрідною модою,

але дійсністю, яка випливає з її віри».

Святіший Отець Венедикт XVI

5 лютого 2020 року у Львівському обласному будинку вчителя відбувся семінар на тему «Основні категорії християнської екологічної етики у світлі енцикліки Папи Франциска «Laudato Si». Цей семінар став третім у контексті підвищення кваліфікації вчителів християнської етики за курсом «Формування загальнолюдських цінностей в контексті викладання християнської етики».

На семінарі з лекцією на тему: «Екологічний вимір. Біблійні підходи та вчення Церкви – енцикліка «Будь Благословенний» виступила сестра Георгія, директор освітньо-методичного центру ім. о. Ю. Дзеровича.

Модератором і доповідачем екосемінару виступив проф. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології. Ним було презентовано першу в історії екологічну енцикліку Папи Франциска «Laudato Si: про турботу за наш спільний дім», в якій, згідно з методологією «дивись-аналізуй-дій», подане вчення Церкви щодо сучасних соціально-екологічних викликів, їх основних причин, а також ключових передумов та інструментів їх подолання.

Бюро УГКЦ з питань екології засноване (на базі Екологічного центру Івано-Франківської єпархії УГКЦ) згідно з рішенням 37 сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ та декрету Блаженнійшого Любомира № Р-07/552, від 15 грудня 2007 р.

Робота Бюро УГКЦ з питань екології направлена на формування відповідального ставлення вірних УГКЦ до Божого створіння – природи та підвищення екологічної свідомості у суспільстві шляхом інформаційно-освітньої діяльності та практичних ініціатив.

В роботі семінару брала участь творча група вчителів християнської етики закладів загальної середньої  освіти мм. Дрогобича і Стебника у складі якої були О.Дешева (ліцей №2), Л. Гамкало (ЗОШ №5), О.Криваль (ліцей №16 ім. Ю.Дрогобича),  Р.Кабацький (ліцей ім. Б.Лепкого).

 

                                                                            Л. Разумна, методист ММК

 

Перейти до вмісту