Оплата місць загального користування та перехід підприємства на альтернативні види палива: відбулась прес-конференція КП «Дрогобичтеплоенерго»  

9 Лютого 13:45

8 лютого у приміщенні «Дія.Центр» відбулась прес-конференція керівництва КП «Дрогобичтеплоенерго». Про пророблену роботу та роз’яснення щодо актуальних і наболілих для мешканців питань звітували – т.в.о. директора КП «Дрогобичтеплоенерго» Володимир Дзерин та головний інженер підприємства Анатолій Радловський.

Прес-конференцію розпочали із актуальної теми – оплати місць загального користування мешканцями багатоповерхівок. Йдеться про оплату витрат на опалення під’їздів, сходових клітин, горищ та підвалів.

Як наголосив Володимир Дзерин – такі нарахування за опалення місць загального користування здійснюються у відповідності до наказу № 358 від 28.12.2021 р. Міністерства розвитку громад та територій України «Про внесення змін до методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг». Тобто регульовано державою.

Для кожного будинку є свій розрахунок суми оплати за обігрів місць загального користування. Вона залежить від того, скільки квартир вже від’єднані від централізованого теплопостачання, скільки в будинку є квартир загалом, яка його поверховість.

Відповідно обсяг теплової енергії, що припадає на місця загального користування, може бути розрахований трьома способами:

– за показниками загальнобудинкового лічильника,

– розрахунковим методом за нормою споживання теплової енергії,

– виходячи з даних, зафіксованих у проєктній документації будівлі,

– за результатами енергетичного аудиту.

У разі, якщо даних про площу місць загального користування немає – обсяг теплової енергії розраховується спрощено як частка від обсягу споживання тепла усім будинком:

– для 1-5 поверхової будівлі – 25%,

– для 6-10 поверхової будівлі – 20%,

– для будівлі, вищої за 10 поверхів – 15%,

– для будівель комбінованої поверховості – відсоток, який визначається як середнє арифметичне значення вищезгаданих відсотків, залежно від поверховості частин будівлі.

Мешканцям будинку, які мають вдома автономне опалення, все одно доведеться платити за під’їзд, підвал чи горище. Адже це все місця загального користування – за які несуть відповідальність усі  мешканці багатоповерхівки.

Споживачі мають право звернутися до постачальника послуги з проханням надати обґрунтований розрахунок суми платежу – і за опалення особистих квадратних метрів, і за опалення місць загального користування. Якщо із нарахуваннями за оплату місць загального користування мешканці не згідні – то фахівці КП «Дрогобичтеплоенерго» можуть виїхати на місце і здійснити перерахунок на основі проектної документації даних. Оскільки, станом на сьогодні, в Дрогобичі нарахування за оплату місць загального користування здійснюється за спрощеною методикою.

Ще одним питанням, яке обговорили – був стан роботи підприємства та заборгованості населення за спожиті послуги. Станом на сьогодні КП «Дрогобичтеплоенерго» обслуговує 6 тис. абонентів. Станом на 1 лютого споживачі теплової енергії заборгували 29 млн.грн. На підприємстві розробили механізм погашення заборгованості, методом його розтермінування на рік часу. До злісних неплатників застосовують більш жорсткі методи – подання у суд.

Також вдалось обговорити й питання переходу котелень КП «Дрогобичтеплоенерго»  на альтернативні види палива. Наразі такий проект реалізовують на одній із котелень міста Стебник. Як запевнили фахівці – при встановленні у Стебнику двох твердопаливних котлів кожен по 1,5 мегаВат – вдасться досягнути економії вартості теплової енергії для установ та населення на 10% із подальшим зниженням вартості послуги. Проєкт мають намір реалізувати до кінця березня.

На завершення прес-конференції усі присутні – журналісти та представники ОСББ міста мали змогу поставити запитання доповідачам, які їх хвилювали.

У КП «Дрогобичтеплоенерго» стверджують – їхня установа відкрита до діалогу та готова відповісти на усі запитання мешканців, для цього працюють номери гарячих ліній: 42-34-71 – відділ збуту, 42-72- 13 – абонентське бюро. А також мобільні номери – 068 6672929 – Дрогобич, 067 3743789 – Стебник.

Перейти до вмісту