Окреслили полюси зростання: у Дрогобичі відбулась зустріч підприємців з експертами регіонального розвитку
Сьогодні до Дрогобича завітали проектний менеджер міжнародної консалтингової компанії CIVITTA та EasyBussines Ярослав Жидик та експерт з питань місцевого регіонального розвитку – Мирослав Кошелюк, директор “Інституту розвитку міст” (2009-2014), ексзаступник міністра Регіонального розвитку.
Компанія CIVITTA у співпраці з Фондом Ukraine-Moldova American Enterprise Fund реалізує спільний проєкт – дослідження можливостей застосування регіональних полюсів зростання. Він передбачає координацію зусиль місцевих громад у реалізації спільних проєктів.
Зустріч відбулась у світлиці Дрогобицької міської ради, за участі міського голови Тараса Кучми, керівника КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимира Кондзьолки, керівниці управління інвестицій та економічного розвитку Лесі Лазунди та представників управління, депутатів міської ради, представників місцевих КП та Дрогобицького державного педагогічного університету.
До зустрічі запросили представників місцевого бізнесу, які працюють в різних напрямках – від виробництва вузькопрофільної унікальної продукції до надання послуг.
Ярослав Жидик розповів присутнім про напрямки діяльності компанії та зокрема напрямок місцевого розвитку, який він курує. Директор КУ “Інститут міста Дрогобича” поінформував про проектну діяльність та бачення щодо можливостей кооперації місцевих громад з метою вирішення першочергових проблем і спільного розвитку.
Також обговорили спільні напрацювання та кооперацію з сусідніми громадами – Трускавцем і Бориславом. Зокрема в напрямку туризму та плани щодо подальшої співпраці.
Зараз є багато грантів та проєктів по навчанні. Однак в нас є велика потреба в твердих проєктах. Поки немає сенсу вкладати кошти в прифронтові території, бо все знову може бути знищено. Зараз потрібно зміцнювати тих, хто впевненіше стоїть на ногах, потрібно підсилювати наші громади”, – переконаний Тарас Кучма.
Представники бізнесу коротко поінформували гостей про напрямки своєї діяльності та труднощі, з якими стикаються сьогодні. Зокрема – розповіли про унікальні продукти та напої, які виробляються в Дрогобичі.
Також до зустрічі долучились представники Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, які розповіли про проектну діяльність університету на напрямки розвитку для молоді.
Зустріч є пілотною, тож експерти моніторять наявні проєкти в громаді, мотивацію до залучення європейських грантових коштів та бачення громад щодо подальшого розвитку – не одноосібного, а кооперовано, у співпраці з сусідніми громадами.
Під час візиту обговорили потреби, на які в першу чергу потрібно спрямовувати грантові кошти ЄС, шляхи кооперації між громадами, можливості економічного зростання, підвищення рівня якості життя в місцевих громадах та необхідність донесення потреб ОМС до центральної влади – задля прийняття якісних рішень, скерованих на розвиток місцевих громад.