Об’єкти культурної спадщини мають бути доступними для відвідувачів з інвалідністю: Дрогобич адаптує досвід Кракова
У Дрогобичі продовжує працювати робоча група з питань моніторингу безбар’єрності в громаді. Її мета – проаналізувати доступність сфери надання послуг в громаді для маломобільних верст населення – зокрема відвідувачів з інвалідністю. Розпочинали роботу з адміністративних та соціальних послуг та обстеження Дія Центру та низки тренінгів для представників органу місцевого самоврядування на тему безбар’єрності, організованих громадською спілкою «Ліга сильних».
Паралельно було проведено низку Zoom-нарад з метою напрацювання Положення по безбар’єрності в громаді, яке включатиме адаптацію громадської інфраструктури та сфери надання послуг для осіб з інвалідністю.
Не менш важливою є робота в культурно-мистецькому напрямку. Під час роботи з’ясувалось, що навіть на державному рівні в Україні немає нормативно-правової бази, яка регулювала б надання послуг в сфері культури та мистецтва, особливо в частині доступу людей з інвалідністю до об’єктів культурної спадщини.
У Дрогобичі, який багатий такими об’єктами, це питання стоїть доволі гостро. І зважаючи на реалії сьогодення, його актуальність лише зростатиме, так як через війну кількість осіб з інвалідністю в Україні зростає.
Об’єкти культурної спадщини повинні бути доступними для всіх. Відтак Дрогобич вирішив проявити ініціативу та самотужки почерпнути кращі європейські практики.
У співпраці з директором КУ «Інститут міста Дрогобич» Володимиром Кондзьолкою ми звернулись до Кракова, щоб дізнатись їхній досвід, адже це місто також багате історичними об’єктами та культурними пам’ятками. Зараз ми працюємо над тим, щоб перекласти отримані напрацювання на українську мову, адаптувати їх під потреби нашої громади та паралельно скеруємо їх в Міністерство культури для впровадження таких норм доступності на державному рівні» – наголосив заступник міського голови Юрій Кушлик.
У Дрогобицькій територіальній громаді робоча група з питань моніторингу безбар’єрності була створена наприкінці 2023 року розпорядженням міського голови Тараса Кучми. У своїй роботі вона керується Національною стратегією із створення безбар’єрного простору в Україні, прописаною на період до 2030 року.