Об’єднані Франком: у педагогічному університеті урочисто відкрили Літературно-мистецьку академію «Країна Франкіана»

11:00 24 Травня 2024

23 травня в актовому залі Дрогобицького державного педагогічного університету імені І.Франка урочисто відкрили Літературно-мистецьку академію «Країна Франкіана». Захід традиційний та об’єднує науковців, митців слова та студентську молодь альма-матері. У рамках Академії відбуваються численні презентації нових видань, проходять насичені лекторії та доповіді, а також виїзні засідання науковців та студентів.

Цьогорічну Академію розпочали Хвилиною мовчання та вшануванням світлої пам’яті полеглих Героїв.

Відтак із вітальним словом до присутніх звернулась ректор Дрогобицького державного педагогічного університету Валентина Бодак.

Традиційно, у травні, в стінах нашого університету Франко об’єднує усіх небайдужих. Цьогорічна академія перевершила попередні своєю насиченістю та кількістю заходів. Усі вони спрямовані на вшанування багатої творчої спадщини та наукових доробків великого будівничого нашої нації – Івана Франка. Адже дух Каменяра живий – він надихає і кличе й сьогодні до боротьби. Академія «Країна Франкіана» з року в рік набирає все більших масштабів та стає потужним заходом нашого регіону, адже це материк для пізнання праць, обміну думками між науковцями та сповідування постулатів  Франка”, – підкреслила у виступі Валентина Бодак.

Почесними гостями академії були представники влади міста та району, а також численні викладачі та науковці із Львівського національного університету імені І.Франка та інших вишів.

Коли вітальне слово взяв міський голова Дрогобича Тарас Кучма то подякував присутнім за титанічну працю на науковій ниві та закликав читати й перечитувати Франка.

Велет думки, інтелектуальна потуга нації та щирий українець – Франко був тим, ким захоплювались мільйони і продовжують це робити й сьогодні. Його твори – це заклик до боротьби, заклик до відродження нашої самобутності, ідентичності та глибока віра у силу нації. Дякую, що у наш непростий час, Ви науковці, і надалі працюєте на зміцнення інтелектуального простору. Адже боротьба сьогодні триває на всіх фронтах – й інтелектуально також. Ми демонструємо всьому світу велич не тільки нашої стійкості та міцності, але й з нової сторони відкриваємо нашу культуру, цінності та наукові надбання. Цим самим ми закладаємо міцний фундамент нашої майбутньої країни”, – звернувся до присутніх міський голова Тарас Кучма.

Так, як Академія триватиме до кінця травня у її рамках науковці матимуть змогу обмінятись досвідом під час численних презентацій нових праць та монографій, відвідати місця, пов’язані із Франком та з нової сторони запізнати Дрогобицький край.

Перейти до вмісту