Обмінялись культурним досвідом та напрацюваннями: делегація з Дрогобича відвідала місто-побратим Битом
Посилюють партнерство та співпрацю: делегація із міста Котермака 4-5 листопада відвідала місто побратим Битом, що у Польщі. Дрогобич представляли керівник управління культури та розвитку туризму ДМР Ігор Чава, директор фестивалю Бруно Шульца, а також ініціаторка Польського науково-інформаційного центру, заснованого у 2002 році в Дрогобицькому університеті Віра Меньок та Андрій Юркевич – радіоведучий «Твого радіо», громадський активіст.
Співпраця міст-побратимів Битома та Дрогобича триває уже10 років. За твердженнями Ігоря Чави, за цей час обидва міста активно обмінюються досвідом, цікавими напрацюваннями у сфері культури та туризму і таким чином допомагають мешканцям глибше пізнати їхню історію, звичаї та культуру. Відтак між Битомом та Дрогобичем триває і обмін між студентами та школярами, тим самим такі проекти розширюють горизонти талановитої та активної молоді.
Дрогобицька делегація в поїздці в Битом переслідувала кілька важливих ідей: вели мову про підготовку та популяризацію 10-го Міжнародного фестивалю Бруно Шульца, який відбудеться у червні 2022 року в Дрогобичі. Тож міста-партнери напрацьовували спільні ідеї, щоб поєднати в рамках фестивалю історію та культуру двох країн та двох міст.
Ще одна мета візиту – це аналіз нашої десятирічної співпраці та активна підготовка до найближчої не менш важливої події – перепідписання угоди про партнерство між Битомом та Дрогобичем. Уся річ у тому, що в грудні місяці офіційна делегація на чолі із міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою відвідає Битом та урочисто перепідпишуть договір про партнерство, – повідомив Ігор Чава, керівник управління культури та розвитку туризму Дрогобича.
Під час спільних зустрічей в Битомі міський голова Маріуш Волош, а також керівництво культурних та освітніх установ міста, ознайомили дрогобицьку делегацію із новими напрацювання в культурно-освітній сфері свого міста, провели цікаві екскурсії історичними місцями Битома та околиць. Окрім цього приймаюча сторона показала приклади перевтілення старих приміщень та споруд у нові цікаві атракції для туристів та гостей міста.
Співпраця Битома та Дрогобича триває вже десять років. Ми хочемо не лише плекати її, а передусім розвивати, тому наше місто хоче долучатися до освітніх та культурних проектів, підтримуючи наших дрогобицьких друзів, – наголосив мер Битома Маріуш Волош.
Варто зазначити, що під час візиту до Битома дрогобичани відвідали Нікішовець у місті Катовіце, як приклад робітничого житлового масиву початку 20 століття, а також театр Розбарк у Битомі, де близько десятка років тому було приміщення колишньої вугільної шахти KWK “Rozbark”, оновлений палац Tiele-Wincklerów у Меховіце та нещодавно відкритий центр альпінізму та силового спорту, який також розташований у постгірничих спорудах колишньої вугільної шахти “Rozbark”.