ОБГРУНТУВАННЯ технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі
ОБҐРУНТУВАННЯ
технічних та якісних характеристик закупівлі електричної енергії, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі
(оприлюднюється на виконання постанови КМУ No 710 від 11.10.2016 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами)
Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, його категорія: Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради, за адресою: пл. Ринок, 1, м. Дрогобич, Львівська обл., 82100; код за ЄДРПОУ – 26307196
Місця надання послуг:
– м. Дрогобич, пл. Ринок,1,
– м. Дрогобич, вул. Жупна, 17
– с. Болехівці
– с. Нове Село
– с. Бистриця
– с. Биків
– с. Глинне
– с. Новошичі
– с. Оритиничі
– с. Брониця
– с. Верхні Гаї
– с. Воля Якубова
– с. Дережичі
– с. Монастир-Дережицький
– с. Добрівляни
– с. Долішній Лужок
– с. Лішня
– с. Монастир-Лішнянський
– с. Медвежа
– с. Михайлевичі
– с. Нагуєвичі
– с. Нижні Гаї
– с. Бійничі
– с. Почаєвичі
– с. Раневичі
– с. Раневичі
– с. Рихтичі
– с. Снятинка
– с. Залужани
– с. Старе Село
– с. Ступниця
– с. Котоване
– с. Сілець
– с. Унятичі
– м. Стебник
Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі й частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності): ДК 021:2015 – 09310000-5 – Електрична енергія
Вид та ідентифікатор процедури закупівлі: UA-2020-12-30-001333-c
Очікувана вартість та обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі: загальна вартість – 683 060,00грн. (Шістсот вісімдесят три тисячі шістдесят гривень 00 копійок) з ПДВ. Визначення очікуваної вартості предмета закупівлі обумовлено аналізом споживання (річного та місячного) електричної енергії протягом календарного року (бюджетний період) 2020 рік. Замовником здійснено розрахунки очікуваної вартості товарів / послуг методом порівняння ринкових цін відповідно до примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, яка затверджена наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 18.02.2020 No 275.
При цьому розрахунок очікуваної вартості проводився згідно з аналізом цін електропостачальників на електричну енергію на дату формування очікуваної вартості предмета закупівлі. До ціни електричної енергії включена вартість електричної енергії, закупованої електропостачальником на оптовому ринку електричної енергії (внутрішньодобовому ринку або ринку електричної енергії на добу наперед), послуги з передачі електричної енергії, націнка електропостачальників та всі визначені законодавством податки та збори.
Очікуване споживання на 2022 рік – 253 100 кВт*год
Нормативно-правове регулювання. Закупівля електричної енергії, технічні та якісні характеристики предмета закупівлі регулюються та встановлюються Законом України «Про ринок електричної енергії» (далі – Закон), Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) від 14.03.2018 No 312 (далі – ПРРЕЕ), Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 No 922-VIII (далі – Закон про закупівлі), Кодексом системи розподілу, затвердженим постановою Національної комісії регулювання електроенергетики та комунальних послуг України від 14.03.2018 No 310 (далі – КСР), Порядком забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, затвердженим постановою НКРЕКП від 12.06.2018 No 375 (далі – Порядок No 375), та іншими нормативно – правовими актами, що стосуються предмета закупівлі.
Загальні положення. Згідно з пунктом 26 статті 1 Закону електрична енергія – енергія, що виробляється на об’єктах електроенергетики і є товаром, призначеним для купівлі-продажу. Статтею 56 Закону визначено, що постачання електричної енергії споживачам здійснюється електропостачальниками, які отримали відповідну ліцензію, за договором постачання електричної енергії споживачу.
Інформація про електропостачальників повинна міститись у переліку (ліцензійному реєстрі НКРЕКП) суб’єктів господарювання, які відповідно до вимог Закону отримали ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії, який розміщено на офіційному веб-сайті НКРЕКП у розділі: Електрична енергія / Ліцензування / Реєстри ліцензіатів (вид діяльності – постачання електричної енергії).
Вищенаведені електропостачальники повинні забезпечити поставку електричної енергії на об’єкти виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, які знаходяться за адресами: – м. Дрогобич, пл. Ринок,1,
– м. Дрогобич, вул. Жупна, 17
– с. Болехівці
– с. Нове Село
– с. Бистриця
– с. Биків
– с. Глинне
– с. Новошичі
– с. Оритиничі
– с. Брониця
– с. Верхні Гаї
– с. Воля Якубова
– с. Дережичі
– с. Монастир-Дережицький
– с. Добрівляни
– с. Долішній Лужок
– с. Лішня
– с. Монастир-Лішнянський
– с. Медвежа
– с. Михайлевичі
– с. Нагуєвичі
– с. Нижні Гаї
– с. Бійничі
– с. Почаєвичі
– с. Раневичі
– с. Раневичі
– с. Рихтичі
– с. Снятинка
– с. Залужани
– с. Старе Село
– с. Ступниця
– с. Котоване
– с. Сілець
– с. Унятичі
– м. Стебник
та підключені до місцевих розподільчих мереж відповідно до вимог Кодексу розподільчих систем, технічні та якісні характеристики якої повинні відповідати нормам чинного на території України законодавства, державним, міжнародним стандартам та вимогам державної політики України в галузі захисту довкілля.
Обґрунтування технічних характеристик. Термін постачання – з 01 січня 2021 р. по 31 грудня 2021 р.
Кількісною характеристикою предмета закупівлі є обсяг споживання електричної енергії. За одиницю виміру кількості електричної енергії приймається кіловат-година, яка дорівнює кількості енергії, спожитої пристроями потужністю в один кіловат протягом однієї години. Обсяг, необхідний для забезпечення діяльності та власних потреб об’єктів замовника, та враховуючи обсяги споживання переднього календарного року, становить 253 100 кВт*год.
Обґрунтування якісних характеристик. Пунктом 1.1.2 глави 1.1 розділу І ПРРЕЕ визначено, що якість електропостачання – це перелік визначених Регулятором показників (і їх величин), які характеризують рівень надійності (безперервності) електропостачання, комерційної якості надання послуг з передачі, розподілу та постачання електричної енергії, а також якість електричної енергії.
Вищенаведені електропостачальники забезпечують дотримання загальних та гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання, у тому числі тих, що передбачені згідно з Порядком No 375, Законом, ПРРЕЕ, КСР, умовами договору про постачання електричної енергії (договору про закупівлю) та іншими нормативно-правовими актами. Згідно зі статтею 18 Закону показники якості електропостачання повинні відповідати величинам, що затверджені НКРЕКП. Відповідно до положень пункту 11.4.6 глави 11.4 розділу XI КСР параметри якості електричної енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення». Стосовно технічних, якісних характеристик предмета закупівлі передбачається необхідність застосування заходів із захисту довкілля, у тому числі під час виконання договору про закупівлю. Вищенаведені електропостачальники зобов’язуються дотримуватися передбачених чинним законодавством вимог щодо застосування заходів із захисту довкілля.
Вищенаведені електропостачальники зобов’язуються здійснювати своєчасну закупівлю електричної енергії в обсягах для забезпечення безперервного надання послуг із постачання електричної енергії споживачу (замовнику), що за належних умов забезпечать задоволення попиту на споживання електричної енергії споживачу (замовнику). Вищенаведені електропостачальники зобов’язуються забезпечити комерційну якість послуг, які надаються споживачу (замовнику), що передбачає вчасне та повне інформування споживача (замовника) про умови постачання електричної енергії, ціни на електричну енергію та вартість послуг, що
надаються, надання роз’яснень положень актів чинного законодавства, якими регулюються відносини між електропостачальниками та споживачем (замовником), ведення точних та прозорих розрахунків із споживачем (замовником), а також можливість вирішення спірних питань шляхом досудового врегулювання. Споживач (замовник) має право на отримання компенсації за недотримання показників комерційної якості надання послуг постачальниками. Вищенаведені електропостачальники зобов’язуються надавати компенсацію споживачу (замовнику) за недотримання показників комерційної якості надання послуг постачальником у порядку, затвердженому Регулятором, та опублікувати на своєму офіційному веб-сайті порядок надання компенсацій та їх розміри.