Об’єднання територіальних громад Дрогобиччини: переваги та виклики. ФОТО

0:00 19 Червня 2017

У п’ятницю, 16 червня у світлиці Дрогобицької міської ради відбувся круглий стіл на тему «Об’єднання територіальних громад Дрогобиччини: переваги та виклики».

У цьому заході взяли участь Дрогобицький міський голова Тарас Кучма, сільські голови семи навколишніх до м. Дрогобича сіл Дрогобицького району, консультанти Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України, а також представники громадськості.

У ході круглого столу обговорено проблемні питання та наведено переконливі аргументи на користь входження до складу Дрогобицької міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) навколишніх сіл.

Дрогобицький міський голова Тарас Кучма у вступному слові закликав присутніх сільських голів виступати ініціаторами такого об’єднання, яке буде обопільно вигідне для розвитку наших територій, повноцінно використовувати можливості та державну фінансову підтримку у процесі децентралізації в Україні.

Консультант з бюджетних та фінансових питань Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України Ярослава Пишник аргументовано доводила необхідність та фінансові переваги утворення Дрогобицької ОТГ у складі м.Дрогобича та сільських рад: Дережицької, Раневицької, Почаєвицької, Михайлевицької, Снятинської, Рихтицької, Лішнянської і Броницької.

Консультант з юридичних питань Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України Галина Гречин детально зупинилася на нормативно-правовому регулюванні створення ОТГ.

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Дрогобицької міської ради, заступник голови Дрогобицької міської комісії з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади Богдан Николаїшин у своєму виступі відзначив, що в Україні вже функціонують 366 об’єднаних територіальних громад, зокрема на Львівщині – 22 таких громади. Кабінет Міністрів України ще 11 листопада 2015 року затвердив Перспективний план формування територій громад Львівської області, яким узгоджено утворення 96 громад, серед яких є і Дрогобицька міська ОТГ. Серед об’єктивних факторів, які гальмують процес об’єднання громад, на думу Б.Николаїшина, є такі: недостатня роз’яснювальна робота щодо вигод, які отримує громада від об’єднання, небажання впроваджувати суспільні зміни у громадах, відсутність реалістичної стратегії та програми соціально-економічного розвитку сільських територій.

Сільські голови, присутні на круглому столі, висловили побоювання, що міські депутати узурпують усю владу і не дбатимуть про розвиток сільських територій. Консультанти Офісу реформ роз’яснили, які запобіжники існують проти такої узурпації, а також чому селам вигідно об’єднуватися з містом. Вони також надали чіткі змістовні відповіді на інші проблемні питання, а лідери сільських громад висловили готовність обговорити у своїх громадах питання про добровільне об’єднання територіальних громад.

Відділ ведення Державного реєстру виборців

Перейти до вмісту