Ні – несанкціонованій виносній торгівлі та рекламі: працює робоча група з питань благоустрою

17:17 4 Серпня 2022

Благоустрій – це візитна картка кожного населеного пункту. Згідно з ЗУ “Про благоустрій населених пунктів” громадяни зобов’язанні дотримуватися певних правил утримання та використання територій.

Порушеннями правил благоустрою вважаються: неналежний санітарний стан територій, невиконання правил паркування, самовільне розміщення зовнішньої реклами, вуличної торгівлі, літнього майданчику біля об’єкту торгівлі без відповідного дозволу, розклеювання оголошень чи плакатів на спорудах, стовпах, відсутність договорів на вивезення сміття, відсутність урн для сміття, тощо.

Віднедавна у громаді розпочала свою діяльність робоча група, створена розпорядженням міського голови, у складі профільних інспекторів з питань благоустрою, спеціалістів виконавчого комітету у частині надання консультацій з питань дозвільного характеру та представника Національної поліції. Основною функцією робочої групи є проведення обстежень території громади, виявлення порушень у частині благоустрою та консультування громадян для усунення таких порушень.

Найчастішим порушенням, що зафіксовано робочою групою, є встановлення літніх майданчиків без відповідного погодження та виносної зовнішньої реклами (штендерів).

Велика кількість різноформатної, кольорової виносної зовнішньої реклами (штендери) перенасичує місто, особливо центральну його частину, що заважає вільному проходу пішоходів, а також порушує його архітектурний ансамбль. Підприємцям рекомендуємо використовувати такий вид виносної реклами в окремих випадках, а саме при розташуванні суб’єкту господарювання у віддалених місцях, попередньо отримавши погодження, – прокоментувала голова робочої групи, начальник відділу економіки Леся Лазунда.

Розміщення літніх майданчиків зазвичай знаходиться поряд із закладом ресторанного господарства та перебуває в комунальній або державній власності. Тому просто взяти й розмістити біля кафе, ресторану або бару літній майданчик не можна. Для цього потрібно оформити дозвіл на таке розміщення у виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради.

Важливо! Якщо ви орендуєте приміщення та хочете встановити літню терасу, спершу отримайте письмовий дозвіл у власника, також письмову згоду на майданчик, якщо земля у власності третьої особи. Також проект розташування літнього майданчику обов’язково погоджується у відповідних організаціях якщо поряд проходять інженерні комунікації.

Слід зазначити, що за порушення правил благоустрою порушники можуть притягуватись до адміністративної відповідальності, згідно ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 340 грн. до 1360 грн.

Фото: Варто – Галицькі Новини

Перейти до вмісту