Недоїмку надходжень акцизного податку вдалося скоротити після низки перевірок, — інформують у відділі економіки ДМР

20 Червня 0:00

За чотири місяці 2019 року до бюджету Дрогобича надійшло акцизного податку в розмірі 3 млн 232,2 тис. грн., що на 74,5 тис. грн. менше, ніж за аналогічний період 2018 року.

За п’ять місяців 2019 року акцизного податку надійшло 3 млн 974,9 тис. грн., що на 60,2 тис. грн. менше, ніж за аналогічний період 2018 року.

В тому числі, за травень 2019 року надійшло 756,9 тис. грн. акцизного податку, що на 14,2 тис. грн. більше, ніж у травні 2018 року.

Про це інформують у відділі економіки ДМР.

Комісією з питань контролю за здійсненням надходжень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до міського бюджету м. Дрогобича проводиться аналіз поступлень акцизного податку до місцевого бюджету. В ході роботи Комісії здійснюється роз’яснювальна робота з суб’єктами господарювання щодо необхідності в повному обсязі сплачувати акцизний податок до бюджету, видавати товарні чеки споживачам, дотримуватись правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

У 2019 році відбулося 3 засідання комісії. На засідання запрошено 63 платники акцизного податку, з них з’явилися 28 платників. З суб’єктами господарювання проведено роз’яснювальну роботу щодо повноти сплати акцизного податку.

Крім цього, робочою групою з питань контролю за здійсненням надходжень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до міського бюджету м. Дрогобича здійснено три обстеження. Обстежено 13 суб’єктів господарювання. Під час обстежень виявлено порушення у чотирьох закладах торгівлі та громадського харчування, зокрема, у двох магазинах та одному кафе виявлено реалізацію підакцизних товарів без ліцензії. В одному магазині зафіксовано продаж цигарок неповнолітнім особам. За результатами проведеної роботи представниками Дрогобицького відділу поліції ГУ НП у Львівській області складено відповідні протоколи про адміністративне порушення.

За результатами роботи Комісії та Робочої групи скеровано листи у Головне управління ДФС у Львівській області з проханням здійснити перевірки повноти сплати акцизного податку суб’єктами господарювання, які допустили низьку сплату акцизного податку.

На розгляд листів виконкому Дрогобицької міської ради, Головним управлінням ДФС у Львівській області здійснюються перевірки повноти сплати акцизного податку. До перевірок залучаються представники відділу економіки виконкому Дрогобицької міської ради.

Прес-служба ДМР