Небезпека для природи та здоров’я людей: мешканців громади закликають не спалювати суху рослинність
З приходом весни та підвищенням температури повітря, все частіше виникають пожежі у природних екосистемах. Пов’язано це з масовим спалюванням сухої рослинності та її залишків на відкритих територіях.
Горе-палії, які прагнуть спалити суху траву, часто не усвідомлюють усієї небезпеки, до якої можуть призвести їхні дії, а також на додачу просто ігнорують вимоги пожежної безпеки.
Спалювання сухої рослинності часто призводить до займання торфовищ і лісових насаджень. Нерідко при випалюванні стерні, сухої рослинності пошкоджуються полезахисні лісові смуги, виникають великі пожежі, в тому числі і в прилеглих лісових масивах. Існує загроза загоряння житлових будинків.
Часто спалювання трави переростає в неконтрольоване горіння і призводить до важких наслідків, зокрема, загибель людей та масову загибель тварин.
Незважаючи на численні перестороги, громадяни продовжують проводити такі «прибирання». Суха минулорічна трава – не сміття, а безцінний продукт для покращення родючості ґрунтів, житло і притулок для тварин, створений самою природою.
Пам’ятайте, самовільне спалювання листя та сухої трави незаконне. За самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Кожен громадянин має право жити в чистому місті чи селі та дихати свіжим повітрям.