Навчальні заклади Дрогобицької територіальної громади на карантин не закриватимуть: окремим класам рекомендовано перейти на дистанційну форму навчання

14:21 31 Січня 2024

На Львівщині фіксують чималі показники гострих респіраторних захворювань. Впродовж останніх кількох тижнів зростання кількості недужих тримається на сталих високих показниках і на Дрогобиччині. Так, за словами керівника відділу охорони здоров’я ДМР Володимира Чуби – під кінець минулого тижня ГРВІ та грип діагностували в 320 недужих. Із них 105 випадків захворювання серед осіб віком 60+, а 87 недужих виявлено серед дітей дошкільного та шкільного віку 5-14 рр. Однак, така картина захворюваності не є повною, оскільки не всі недужі звертаються за медичною допомогою і проходять обстеження.

Як розповіли у відділі освіти ДМР – навчальні заклади громади щоденно моніторять показники щодо захворюваності дітей через ГРВІ та грип. У випадку відсутності більше 20% дітей має бути ухвалине рішення про перехід на віддалене навчання терміном від 7 до 10 днів.

У відділі освіти Дрогобича зазначають, наразі, у жодному навчальному закладі Дрогобицької територіальної громади практично ніде не перевищені показники по захворюваності дітей. Є окремі класи, де добавляється 1-2 недужих, натомість виходять на навчання ті діти, які уже перехворіли. У двох школах територіальної громади є по одному-два класи, де показники захворюваності практично на межі. Тож є рекомендація відділу освіти цим класам перейти на кілька днів на дистанційну форму навчання, щоб розірвати ланцюг захворюваності серед учнів.

Аналогічна ситуація із садками міста. Наразі, в жодній дошкільній установі не перевищений поріг захворюваності серед дітей.

Додамо, у цьогорічному епідсезоні циркулює грип типу А. Серед його ускладнень, які найчастіше виявляють у хворих: важкі пневмонії, висока температура тіла, яку не вдається збити жодними медикаментами та носові кровотечі. Особливо це стосується дітей. За твердженнями медиків міста – усім недужим із першими ознаками захворюваності: ломотою в тілі, підвищеною температурою, головними болями та іншими – слід звертатись за допомогою до сімейних лікарів та не займатися самолікуванням.

Перейти до вмісту