Насильство у сім’ї: як протистояти та яку допомогу надає Дрогобицький міський центр соціальних служб
Насильство у сім’ї – важлива соціальна проблема. Запобігання та протидія насильству у родині – це один з важливих напрямків роботи Центру соціальних служб. У Дрогобицькій громаді фахівці Центру реалізовують у цій сфері низку заходів для різних категорій осіб. Лише за короткий час літніх канікул для активної молоді Дрогобицької громади було проведено триденний тренінг «(Не) дрібниці у стосунках» щодо запобігання домашньому та гендерно зумовленому насильству. Окрім цього було ініційовано конкурс дитячих малюнків «Сім’я без насильства очима дітей», майстер класи для дітей та родин Дрогобицької громади, які мають на меті сприяти позитивним змінам соціальних норм у громаді.
Також як стверджують фахівці Центру – символом єдності громади у боротьбі з проблемою домашнього насильства стала акція з висадження саджанців троянд. Окрім цього на території Дрогобицької громади при Дрогобицькому міському центрі соціальних служб діє Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі з кризовою кімнатою, а також мобільна бригада соціально- психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.
Для родин, які потребують термінової підтримки, фахівці мобільної бригади надають екстрену психологічну допомогу, а також працюючи з родинами, які зазнали насильства фахівці Денного Центру надають комплексну соціально-психологічну допомогу. За потреби особи з дітьми, які звернулися за допомогою в Денний центр можуть бути забезпеченні короткостроковим або цілодобовим перебуванням у цьому центрі.
Фахівці Центру стверджують – у ситуації домашнього насильства головне не мовчати. Якщо ситуація критична слід знайти безпечне місце та зателефонувати до поліції за номером «102». А також необхідно звернутись за допомогою за адресою: м. Дрогобич, вул. Лесі Українки,70, тел.(03244) 2 11 01 Дрогобицький міський центр соціальних служб. Або ж за номерами – 067 600 28 22 мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, або ж 098 679 70 22 Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі з кризовою кімнатою.