Напередодні новорічно-різдвяних свят активізувалися телефонні шахраї – дзвонять посеред ночі та видурюють кошти в довірливих мешканців
Нові технології – нові ризики. На Дрогобиччині активізувалися шахраї, які телефонують людям похилого віку та видурюють у них кошти. Проблему озвучили у Дрогобицькому відділі поліції. Як повідомила Наталія Постойко, речник Дрогобицького районного відділу поліції, до полісменів міста почастішала скарги від мешканців Дрогобича та територіальної громади, які констатують, що до них посеред ночі дзвонили невідомі особи, повідомляли про неприємності, які трапилися із їхніми рідними і близькими відтак вимагали у них кошти за владнання проблем.
Шахраї розраховують на те, що телефонують посеред ночі. Розбудивши людину, вони розповідають, що з їхнім сином чи дочкою трапилися неприємності, які обіцяють вирішити за певну суму коштів. У паніці люди готові переказати на рахунок шахрая круглу суму коштів, лиш би все гаразд було із рідними. Окрім цього, перевірити достовірність інформації в 3:00 годині ночі про стан рідних – важко, – розповідає Наталія Постойко.
Як стверджують полісмени – правоохоронці уже відкрили кілька кримінальних проваджень проти телефонних шахраїв. Однак цей вид злочину і надалі набирає обертів, особливо із наближенням новорічно-різдвяних свят.
Шахраї – тонкі психологи і завжди дзвонять уночі. Почута інформація бентежить людей. Людина не може зорієнтуватися та прийняти швидко правильне рішення. Відтак потерпілі віддають останні збереження і тим самим потрапляють у пастку шахраїв, – додає Наталія Постойко.
Вирахувати злочинців за номером телефону чи номерами карткового рахунку – доволі складно – розповідають у поліції. Оскільки, номер телефону легко змінити, а рахунок можна відкрити на фіктивну особу, на крадений паспорт.
Зважаючи на це, правоохоронці Дрогобича дають кілька простих порад, як можна уникнути небезпеки і не стати жертвою шахраїв. Найперша з них – не втрачати здорового глузду. Побільше розпитувати інформації в особи, яка вам телефонує і розказує про небезпеку із рідними.
Перевіряєте, чи дійсно затримано вашого сина, доньку, родича. Якщо ніхто не знає в якому він чи вона відділі поліції, Ви повинні зрозуміти, що це телефонували шахраї. Вимагайте просту вимогу: «дайте трубку моєму сину, доньці або іншому родичеві, аби переконатися у правдоподібності інформації, – наголошують у поліції Дрогобича.
Окрім цього, за твердженнями полісменів, почастішали і випадки проникнення шахраїв до осель людей похилого віку. Злодії представляються працівниками різних соціальних чи комунальних структур та потрапляють в оселі пенсіонерів, де видурюють у них кошти.
Нещодавно один із таких випадків мав місце на Дрогобиччині. Шахрайка, представившись працівницею комунальної служби, зайшла в помешкання пенсіонера, коли чоловік повернувся до неї спиною, жінка вдарила його поліном по голові та забрала знайдені в оселі кошти і втекла. За вказаною адресою негайно виїхала слідчо-оперативна група, а також оперативники карного розшуку поліції Львівщини, які затримали зловмисницю.
Щоб не потрапити на гачок до шахраїв, полісмени закликають мешканців бути обачними, звіряти документи в осіб, які представляються соціальними чи комунальними працівниками та хочуть потрапити в оселю.