Налагоджену Дрогобицькою громадою міжнародну співпрацю відзначили на Європейському економічному конгресі

10:30 28 Квітня 2023

Делегація з Львівщини взяла участь у XV Європейському економічному конгресі, який відбувся в Катовіце (Польща).

Представники департаменту економічної політики ЛОВА презентували там приклади міжнародної співпраці громад Львівщини, приклади житлових проєктів для ВПО, проєкт Superhumans Center для реабілітації ветеранів війни та наголосили на необхідності модернізації логістичної інфраструктури, адже Львівщина виконує функції хабу для всієї України.

Говорячи про міжнародну співпрацю, промовці відзначили позитивний досвід налагодження міжнародних зв’язків Дрогобицькою громадою.

«Ми дякували міжнародним партнерам за те, що не втомлюються говорити про Україну, а полякам окремо за реальну і своєчасну допомогу. Для українських біженців були відкриті кордони та надано всю необхідну допомогу. Перші модульні містечка в Україні розгорнули саме з польською допомогою в той час, коли це було найбільш критично необхідно… Наприклад, якщо ви не знали – місто Битом допомогло Дрогобицькій міській раді з реновацією гуртожитку для ВПО», – відзначив у своїй доповіді заступник директора Департаменту економічної політики Львівської ОДА Вадим Табакера.

Від початку повномасштабного вторгнення росії на українські землі, Дрогобич проявив активну позицію в питаннях підтримки військових, наданні прихистку для ВПО та залученні гуманітарної допомоги з-за кордону.

Прийнявши понад два десятки тисяч вимушено переміщених осіб, в громаді гостро постало питання житла, адже чималій кількості людей немає куди повертатись.

Завдяки акумуляції власних ресурсів та залученні міжнародної допомоги – від міст-побратимів, міжнародних благодійних фондів та організацій, з якими вдалось налагодити партнерські відносини, – у Дрогобицькій громаді, а саме у Стебнику, реконструювали гуртожиток, в якому обладнали 32 квартири та збудували модульний 12-квартирний будинок. Таку допомогу вдається залучати саме завдяки налагодженому міжнародному партнерству та прозорій роботі ОМС.

Станом на сьогоднішній день на базі Дрогобицької громади продовжує проживати більше 11 тисяч вимушених переселенців.

Перейти до вмісту