На варті інтересів громади: Дрогобицька міська рада відстоює добросовісність оренди земель комунальної власності

11:09 10 Жовтня 2023

Днями на прийом до міського голови записались мешканці Дрогобицької громади, які проживають в приватному секторі, на відрізку дороги, що веде з Дрогобича до Стебника та Трускавця. Їхні садиби межують з земельною ділянкою площею 25 гектарів, на частині якої розміщені теплиці. Впродовж багатьох років ця ділянка перебувала в постійному користуванні однієї приватної фірми.

Кілька років тому власник продав теплиці іншій фірмі – ТОВ «Агро-Гірка». Відтак перед новим власником теплиць постало питання узаконення права користування землею.

Так як земля перебуває в комунальній власності, Дрогобицька міська рада прийняла рішення про передачу земельної ділянки в оренду ТОВ «Агро-Гірка», а новий власник теплиць повинен був звернутись до Дрогобицької міської ради та протягом трьох місяців укласти договір оренди.

Міська рада підготувала договір оренди, відповідно до якого ставка земельного податку становила 3% від нормативно грошової оцінки землі, – це встановлено Положенням Дрогобицької міської ради. Враховуючи те, що площа земельної ділянки становить 25 гектарів, нормативно-грошова оцінка землі становила 5 млн 800 тис грн.

Орендар в свою чергу до міськради не звернувся. Так як просив встановити ставку податку в розмірі 1% та збільшити строк оренди з 3 до 7 років. Підписувати договір оренди в такому форматі означало б призвести до втрат в бюджеті. Відтак міська рада його не підписала.

Відтак ТОВ «Агро-гірка» пішла іншим шляхом та звернулась до суду, щоб визнати договір оренди земельної ділянки укладеним. Незважаючи на те, що представники міської ради надали всі аргументовані підтвердження своєї позиції, Господарський суд Львівської області вирішує справу на користь позивача, визнавши ставку податку в розмірі 1% від нормативно-грошової оцінки землі.

Однак нові орендарі навіть на цьому не зупинились. Вони розробили нову нормативно-грошову оцінку земельної ділянки, яка виявилась в рази нижчою від існуючої досі та вказаної в попередньому рішенні суду – замість 5,8 млн грн земельну ділянку оцінили в 480 тис грн.

Це знову знизило орендну плату – з 58 тис грн до 4,8 тис грн. І суд вкотре став на сторону позивача, в десятки разів знизивши надходження до бюджету Дрогобицької громади. На жаль, такі рішення судової влади є непоодинокими..

Якою є думка громади?

Ділянка, яка була в судовому порядку передана в оренду ТОВ “Агро-Гірка”, сусідить з чималою кількістю приватних житлових будинків.

Як стверджують люди, раніше землею ніхто не займався – вона заростала травою, деревами, чагарниками і часто самі люди її обслуговували, приводячи до належного стану наближені до своїх будинків території. Зараз нові власники активно взялись за її використання – завезли техніку, зорали поле та позрізали практично всі дерева.

Як розповідає мешканка вулиці, Аліна Шепеленко, яка давно проживає по-сусідству з вищезгаданою ділянкою, – орендарі нанесли чималої шкоди земельній ділянці. Зокрема в частині самовільно зрізаних дерев.

  • На жаль, поліція на наші виклики не реагує. Мовляв вони мають право. Представники власника відправляли до нас своїх юристів, які демонструють, що в них все схвачено і їм все можна” – розповідає пані Аліна.

Днями жінка, спільно з іншими сусідами, прийшла на прийом до міського голови Тараса Кучми, аби разом шукати вихід з ситуації.

За словами очільника громади, – міська рада намагається робити максимум, аби відстояти позицію громади в судах та домогтись добросовісної оренди земель комунальної власності та належної сплати податків до бюджету. Часто це доводиться робити шляхом багаторічних судових тяганин. Тож в таких випадках, єдино правильним варіантом дій є об’єднання зусиль влади та громади та підтримка позиції один одного під час відстоювання інтересів громади в судах.

Станом на сьогоднішній день міський голова дав доручення комунальним службам провести обстеження земельної ділянки на предмет нанесення орендарями шкоди в частині самовільного зрізання дерев. А також добросовісності дій орендаря в частині утримання комунальної землі, так як через ділянку проходять важливі газові комунікації та труби нафтопроводу.

Перейти до вмісту