На території Дрогобицької громади розпочали пероральну вакцинацію проти сказу диких м’ясоїдних тварин
З 1 травня на Львівщині розпочалася пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Такі заходи проводять на виконання Плану протиепізоотичних методів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин у Львівській області на 2025 рік. Зважаючи на це Головне управління Держпродспоживслужби інформує, що на території області з 1 по 6 травня розпочалася пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
Розповсюдження принад буде здійснюватися методом наземного розподілу на території польових та лісових угідь області поза територіями населених пунктів, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами. Загалом буде розповсюджено 304 850 доз вакцини (принад) із розрахунку 25 принад на 1 км2 на території області площею у 12,194 тис. км2: Дрогобицький район – 720 км2.
Імунізація диких м`ясоїдних тварин буде здійснюватися вакциною «Рабігард» вітчизняного виробника (ТОВ «УКРВЕТПРОМПОСТАЧ», м. Бровари).
Вакцина повністю безпечна для людей, тварин і навколишнього середовища. Має вигляд невеликих за розмірами поживних брикетів (принад). Зовнішня оболонка принад виготовлена із м’ясо-кісткового борошна, що має специфічний запах і приманює тварин на великих відстанях. Всередині принад розміщено желеподібну капсулу з антигеном вірусу сказу. На 21 день після поїдання принади у тварин формується імунітет проти сказу, який триває мінімум 1 рік.
У розповсюдженні принад з вакциною проти сказу візьмуть участь 247 робочих груп (бригад), до складу яких входять представники Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, державних лікарень ветеринарної медицини, районних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, територіальних управлінь, відділів, відділень Головного управління Національної поліції у Львівській області, Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, користувачів мисливських угідь.
Зазначимо, заходи з пероральної вакцинації спрямовані на забезпечення стабільної епізоотичної ситуації щодо сказу тварин в області завдяки запобіганню поширення збудника серед диких м’ясоїдних тварин, тому у разі виявлення брикетів з вакциною прохання не руйнувати їх, не брати в руки, не переміщати на інші місця, а залишати привабливими для тварин.