На сесії міської ради заслухали проміжні результати роботи комісії щодо законності встановлення МАФів
Триває з’ясування ситуації з розміщенням на вулицях Дрогобича тимчасових споруд ТОВ «ЛХК». Суд заборонив виконкому міської ради приймати рішення про демонтаж трьох ТС. Щодо решти споруд, їх обстежує комісія. Ситуація набула суспільного резонансу. Активні мешканці завітали на сесію міської ради з вимогами про знесення тимчасових споруд та забороною їх діяльності.
Керівництво міста підтримує ініціативи громадськості. Однак діяти може виключно в межах законодавства.
Під час другого пленарного засідання сесії перед депутатським корпусом ради та присутніми на сесії мешканцями міста виступив перший заступник міського голови Роман Бейзик, який очолює спеціальну комісію з питань звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд.
Посадовець представив напрацювання комісії та підсумки вчорашнього виїзного засідання, під час якого було обстежено місця розташування тимчасових споруд.
На жаль, наявне Положення про сервітути є недосконалим. Ми, як орган місцевого самоврядування, не маємо права відмовити в наданні дозволу, якщо підприємець подає заяву та надає весь необхідний пакет документів. Сесія раніше проголосувала рішення про скасування паспортів прив’язок, але підприємець пішов іншим шляхом – звернувся до суду. А суд підтримав його та заборонив міській раді вчиняти будь-які дії щодо трьох тимчасових споруд. Порядок демонтажу передбачає дотримання закону та чинних правил. Якщо ми незаконно заберемо МАФи, нас затягають по судах та змусять відшкодовувати збитки. Тому чекаємо рішення суду та дотримуємось процедури, – наголосив Роман Бейзик.
Паралельно міська рада подала апеляційну скаргу. А прокуратурою порушено кримінальне провадження про самовільне захоплення земель комунальної власності. Підсумки виїзного засідання оформлять протоколом.
Також сьогодні, під час сесійного засідання, було вирішено розробити документ про мораторій на видачу документів щодо встановлення тимчасових споруд на землях комунальної власності Дрогобицької громади до прийняття законопроекту № 9233 – такої спільної думки дійшли депутати та активні мешканці.
Щодо демонтажу, як наголосив Роман Бейзик, – всі дії будуть вчинятись у відповідності до норм чинного законодавства, відповідно до актів, прийнятих виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради та з урахуванням судової практики у подібних правовідносинах. Порядок демонтажу незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності визначає наступні заходи:
– за наявності підстав для знесення/демонтажу складається протокол комісії,
– на підставі протокольного рішення комісії відділ архітектури та містобудування готує проект рішення про звільнення земельних ділянок від ТС та подає на розгляд виконкому,
– виконком розглядає і у разі прийняття позитивного рішення – інспекцією з благоустрою Департаменту міського господарства готується попередження з покликанням на рішення виконкому. В попередженні визначається термін для усунення порушень.
– лише в разі невиконання власником ТС вимог, здійснюється демонтаж споруд комунальним підприємством, яке уповноважене на здійснення таких заходів.
Демонтаж ТС без дотримання норм чинного законодавства та порядку, визначеного рішенням виконавчого комітету ДМР, призведе до судових спорів, зокрема і щодо відшкодування збитків на користь ТОВ «ЛХК».