На малій Батьківщині Франка оновили дерев’яний надпис при в’їзді – «Нагуєвичі»
У ці дні всі дороги у Дрогобицькій громаді ведуть до малої Батьківщини Франка – Нагуєвич. Каменяреві цьогоріч виповнилось 168-м років з дня його народження. Мистецькі заходи, покладання квітів, Міжнародна премія Франка та Етнофестиваль – Каменяра вшановують у різних іпостасях та збирають донати в підтримку ЗСУ.
Особлива подія згуртувала мешканців та керівництво громади на Батьківщині Франка – відбулось освячення та відкриття дерев’яного надпису при в’їзді в село «Нагуєвичі».
Оскільки дерев’яна конструкція з роками втратила привабливість і почала руйнуватися – виникла ідея її відновити і зробити надпис більш інформативним. Автори ідеї – староста села Леся Гром, директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак та керуючий справами виконкому Дрогобицької міської ради Віталій Вовків, які заручились підтримкою від міського голови Дрогобича.
Завдяки керівництву Нагуєвицького лісництва державного підприємства «Дрогобицький лісгосп» вдалося відшукати якісний матеріал. Відкриття та освячення нового вказівного знаку села «Нагуєвичі» з реконструкцією давнього герба відбулося в ці дні.
На захід завітав перший заступник міського голови Роман Бейзик, керуючий справами виконкому Віталій Вовків, старости сіл Леся Гром та Олександра Семків, а також автор проекту викладач рисунку, живопису та пластичної анатомії Дрогобицького механіко-технологічного фахового коледжу Назар Ткач та безпосередній виконавець і меценат села Нагуєвичі – Михайло Мураль.
Освятив знак о. Андрій Безушко, який зазначив, що село Нагуєвичі достойне поваги, бо в ньому живуть хороші й прекрасні люди, які гідно плекають пам’ять великого Каменяра та примножують її.
В свою чергу директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак розповів усім присутнім, чому 1244 рік викарбований на знаку. Адже саме ця дата зафіксована у фальсифікованій грамоті князя Лева Даниловича, що була віднайдена у королівському Вавельському замку в Кракові, тоді перші мешканці села започаткували свої власні садиби поруч із соляними промислами.
На відкритті виступила правнучка Івана Франка, внучка Петра Франка Любов Галущак, перший заступник міського голови Дрогобича Роман Бейзик та староста села Леся Гром. Промовці усі як один зазначили – Франко писав та творив в ім’я України тож спільне завдання – пропагувати творчість та слово Каменяра на всіх рівнях, прищеплювати підростаючому поколінню любов до світочів української культури та письменництва.