На Львівщині зростає кількість хворих з ускладненнями, які провокує грип і ГРВІ: Дрогобиччина не виняток

14:16 17 Січня 2024

На Львівщині зростає кількість недужих на грип та ГРВІ. Медики відзначають, що в цьогорічному зимовому сезоні циркулює грип типу А. Лікарі стверджують, що часто в пацієнтів, які звернулись з діагнозом ГРВІ, при ретельнішому обстеженні виявляють грип. Тож ескулапи радять при перших проявах захворювання залишатися вдома, аби не заражати інших людей, і консультуватися з сімейним лікарем, щоб уникнути ускладнень. До лікарні, як правило, потрапляють ті, хто спершу лікувався самотужки, й отримав важкі ускладнення.

Що стосується Дрогобицької територіальної громади – то за минулий тиждень кількість пацієнтів із діагнозом ГРВІ становила 359 осіб. Із них – 11 пацієнтів були ушпиталені. В однієї особи при більш ретельному обстеженні та аналізах виявили ковід.

Кількість недужих на ГРВІ та грип зростає щотижня. Недугу констатують як в дорослих, так і дітей. Так, за минулі сім днів, маємо приріст недужих на 32 пацієнти. Звісно – картина захворюваності може виглядати ще серйознішою, оскільки не всі недужі звертаються за допомогою. Серед ускладнень, які найчастіше виявляють у хворих: важкі пневмонії, висока температура, яку не вдається збити жодними медикаментами. Особливо це стосується дітей. Ще одним проявом захворювань є носові кровотечі, які важко призупинити, – повідомив керівник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба.

За словами головного медика міста – усім недужим із першими ознаками захворюваності – ломотою в тілі, підвищеною температурою, головними болями та іншими – слід звертатись за допомогою до сімейних лікарів та не займатися самолікуванням. Люди, які мають супутні та хронічні захворювання теж повинні берегти себе та в жодному разі не займатись самолікуванням.

Також медики закликають не забувати про імунізацію. Це процес, завдяки якому людина набуває імунітету, стає несприйнятливою до інфекційної хвороби. Вакцинація від грипу не входить в календар профілактичних щеплень тому є платною.

Перейти до вмісту