На Дрогобиччині рівень захворюваності на ГРВІ й грип тримається на високих показниках: у лідерах недужих люди літнього віку та діти

29 Січня 11:25

На Дрогобиччині рівень захворюваності на грип та ГРВІ впродовж кількох тижнів продовжує то зростати, то тримається на сталих високих показниках. Так, за словами керівника відділу охорони здоров’я Володимира Чуби – за останні сім днів ГРВІ та грип діагностували в 320 недужих. Із них 105 випадків захворювання серед осіб віком 60+, а 87 недужих виявлено серед дітей дошкільного та шкільного віку 5-14 рр.

Лікарі стверджують, що часто в пацієнтів, які звернулись з діагнозом ГРВІ, при ретельному обстеженні виявляють грип. Тож ескулапи радять при перших проявах захворювання залишатися вдома, аби не заражати інших людей, і консультуватися з сімейним лікарем, щоб уникнути ускладнень. До лікарні, як правило, потрапляють ті, хто спершу лікувався самотужки, й отримав важкі ускладнення.

За словами Володимира Чуби – кількість шпиталізованих осіб за тиждень, що минув становить 30 осіб. Зокрема, в дитячу лікарню в інфекційне відділення ушпиталено 11 дітей, серед них пацієнти віком 0-4 рр.

Серед ускладнень, які найчастіше виявляють у хворих: важкі пневмонії, висока температура тіла, яку не вдається збити жодними медикаментами. Особливо це стосується дітей. Ще одним проявом захворювань є носові кровотечі, які важко призупинитидодає Володимир Чуба.

За твердженнями головного медика міста – усім недужим із першими ознаками захворюваності: ломотою в тілі, підвищеною температурою, головними болями та іншими – слід звертатись за допомогою до сімейних лікарів та не займатися самолікуванням. Люди, які мають супутні та хронічні захворювання теж повинні берегти себе та в жодному разі не займатись самолікуванням.

Також медики закликають не забувати про імунізацію. Це процес, завдяки якому людина набуває імунітету, стає несприйнятливою до інфекційної хвороби. Вакцинація від грипу не входить в календар профілактичних щеплень тому є платною.

Перейти до вмісту