Музей “Дрогобиччина”: Персональна виставка Галини Жубіль-Книш «Вишивання моє – поклик предків»

18:41 20 Липня 2021

Галина Жубіль-Книш: «Вишивання моє – поклик предків»

Уже втретє дрогобицька майстриня Галини Жубіль-Книш збирає шанувальників свого таланту у стінах Палацу мистецтв музею «Дрогобиччина». Персональна виставка «Вишивання моє – поклик предків» відбулась минулої неділі. Гармонійним доповненням до робіт, які презентувала мисткиня стали її поетичні твори, які, на думку авторки, є покликом її душі.

Галина Жубіль-Книш – член літературних та мистецьких об’єднань, зокрема «Родовід», «Тріада часу» та «Pro patria». Авторка пише вірші, казки, працює в жанрі вишивання. Відзначена численними нагородами та відзнаками як учасниця та переможниця різноманітних літературних конкурсів, зокрема конкурсу ім. Мирона Утриска та «Коронація Слова».

У виставковому залі Палацу мистецтв представлено твори, які вже відомі дрогобичанам (цикл вишиванок «Український календар» («Пори року»), «Дерево роду», «Сонцептах», «Трисвітлеє сонце», «Великоднеє соненько», «Писанкове щастя» («Свастя»), а також нові – «Трипільська берегиня», «Велика богиня», «Золотий рушник» (шлюбний), «Дерево роду» та інтер’єрні цікавинки. П. Галина презентувала гостям також колекцію автентичних рушників та декоративних  фрагментів одягу з «бабусиної скрині», розповіла про найбільш улюблені свої роботи.

На виставці, яку відкрила завідувачка відділом музею Надія Кікта, панувала тепла щира атмосфера, було велелюдно та разом з тим затишно. Модератором заходу була голова громадського об’єднання «Родовід» Оксана Рудавська. Слова вітань прозвучали з уст давньої приятельки Валентини Здоровенко, голови дрогобицького Союзу українок Лесі Процик та однокласника Володимира Бурого. Привітати авторку вернісажу прийшло багато колег-освітян, друзів, посестри мистецького об’єднання «Родовід», відомі дрогобичани.

Море квітів, слова захоплення творчістю та щирі побажання наснаги й натхнення для нових мистецьких пошуків, – усе це по вінця переповнювало недільний вернісаж. Окрасою його були і музичні композиції на вірші Галини Жубіль-Книш у виконанні постійного учасника та шанувальника наших імпрез Степана Литвина.

Тетяна Шумська, провідний редактор інформаційного відділу музею «Дрогобиччина».

Світлини: Ігор Фецяк, Зоряна Погранична.

Перейти до вмісту